Спеціальні потреби

Актуально

Про проведення посівної та загрозу продовольчої кризи в Україні - агрокомпанії

Архівне фото, 2020 рік, Україна

Війна Росії проти України загрожує погіршити проблему голоду в світі, адже 30% експорту пшениці припадає на Україну та Росію. Саме з України продовольча програма ООН минулого року закупила більше половини своїх поставок для нужденних. В ООН заявляють – війну в Україні треба зупинити негайно, щоб не допустити погіршення голоду в країнах, що потерпають від конфліктів, таких як Ємен інші.

"Зупинити війну в Україні зараз", - закликав Мартін Гріффітс, заступник генсекретаря ООН з гуманітарних питань цього тижня під час засідання присвяченого продовольчій кризі в найбідніших країнах світу. "Це найбільш важливе завдання, бо ця війна має вплив другого і третього ступеню на новий врожай, нову посівну. Україна – це житниця", - додав він. Попри небачені виклики, агровиробники готуються до посівної. Голова міжнародного агрохолиднга «МХП» говорить – провести посівну можливо

"Це сьогодні технічно можливо, якщо ситуація не змінюватиметься, - говорить Річ. - У нашому випадку – лише близько 15000 з 360000– під впливом окупаційних сил. Нам пощастило, що у нас все готово. Нам не потрібно щось закуповувати для культивації до врожаю пшениці... А от малим і середнім фермерам необхідний робочий капітал. Надзвичайно важливо, щоб уряд допоміг... Однозначно є проблеми логістики. Величезне питання – наявність добрив. У всьому світі зростають ціни".

Україна не зможе провести посівну в звичному обсязі, говорить Алекс Ліссітса з ІМК.

"Війна почалася 24 лютого, а це якраз період підготовки до посівних робіт на всій території України... Очевидно, що Україна цього року не зможе відсіятися в тому обсязі, забезпечити проведення весняно-польових робіт в тих масштабах, яких ми зробили зазвичай", - додає Ліссітса.

Аграрії погоджуються – існують значні проблеми з постачанням палива, є проблеми з логістикою є проблеми з постачанням засобів захисту рослин

Значний фактор для посівної – безпека фермерів, говорить Алекс Ліссітса.

"Мої сільськогосподарські підприємства, де я є генеральним директором, знаходяться на Чернігівщині та Сумщині, - говорить Ліссітса, - і відповідно ми зараз не можемо дозволити нашим працівникам їхати на наші бази, адже це є досить небезпечно. Російські солдати ведуть себе по українських селах досить брутально. За великим рахунком розстрілюють не запитуючи і не визначаючи чому людина виїхала на дорогу. Очевидно, мета це залякати жителів, щоб вони не партизанили і не чинили перепони". Ліссітса вказує на жертви серед селян.

Чи очікує на Україну продовольча криза?

"І так і ні", - відповів на питання про загрозу продовольчої кризи для України Джон Річ. "Прямо зараз у нас справді є криза в регіонах, де були килимові бомбардування. «МХП» перетворилась з торговельного підприємства-експортера на єдину компанію, що залишилась виробником м’яса птиці. Ми єдині, хто залишився в плані виробництва та розподілу".

Про те, що "система доставки продуктів харчування розвалюється, а переміщення товарів уповільнене через небезпеку і застереження водіїв", заявив у п’ятницю і координатор Світової продовольчої програми з України Якоб Керн у п’ятницю.

Україна забезпечена продуктами харчування, в першу чергу зерновими та олійними, говорить Ліссітса. "Як ми пам'ятаємо Україна зібрала минулого року рекордний врожай олійних та зернових більше ніж 106 мільйонів тонн, - говорить він. - Ми не встигли його ще і відвантажитиі експортувати... Україна забезпечена більше ніж на 10 років олією, яка в нас є на складах, більше ніж 3 млн тонн. У нас величезна кількість ще кукурудзи нас є, пшениця в нас є, цукор на два роки. Тому Україна буде забезпечена навіть незважаючи на те що ми зможемо провести весняно-польові в повному обсязі проблеми будуть скоріше для світу".

Від українського зерна залежать країни Близького Сходу та Північної Африки, але навіть за успішної посівної, експорт - під питанням через напругу в Чорному морі

Щоб і надалі бути житницею світу, Україна повинна мати контроль над портами, говорять аграрії.

"На сьогоднішній день Україна експортує в основному всю свою продукцію шляхом водним більшості випадків через Одесу Миколаїв або Маріуполь тому якщо це все зерно залишиться зараз в Україні і не можна буде експортувати його водяним шляхом або морським шляхом, а треба буде перекладати це на залізницю, то звісно це буде колапс, адже українська залізниця не готова до цього".

Річ же вважає – залізниця може відіграти вагому роль в перевезеннях. Ліссітса заперечує - українська залізниця не готова ні технічно, ні в плані забезпечення людьми вагонами локомотивами, також, вказує він, залізничні колії Україні та в Європі різняться.

"Треба перемога, нам треба збереження наших портових потужностей нам треба збереження наших морських каналів збуту нашої продукції інакше ми на жаль не зможемо бути гравцем на світовому ринку", - вказує Ліссітса.

Замінити поставки зерна з Чорноморського регіону дуже важко – запаси зерна в світі на низькому рівні. Світові, який щойно вийшов із кризи спричиненої ковідом, загрожує нова продовольча криза через війну Росії проти України, зауважують аграрії.

Всі новини дня

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:02 0:00

Делегація українських політиків та представників громадянського супільства перебуває у Вашингтоні. Головна редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва – про допомогу США у боротьбі за права кримсько-татарського народу, та притягнення росіян до відповідальності за воєнні злочини.

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:49 0:00

У Варшаві почав роботу перший міжнародний офіс проекту «Дія. бізнес», покликаний допомогти українцям, які прибули до Польщі через війну Росії в Україні, започаткувати власну справу. Розмова із міністром цифрової трансформації України Михайло Федеровим.

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:09 0:00

Законопроект про допомогу Україні на 40 мільярдів доларів винесли на голосування Сенату на ранок у четвер. З подробицями – Юлія Ярмоленко

Посадовці Адміністрації Трампа помстилися Євгену Віндману – звіт Офісу генінспектора Пентагону

Архів від 19 листопада 2019 року, помічник Ради національної безпеки підполковник Олександр Віндман (ліворуч) зі своїм братом-близнюком, підполковником армії Євгенієм Віндманом, після свідчення перед комітетом з розвідки Палати представників.

У середу, 18 травня, Офіс генерального інспектора Пентагону оприлюднив звіт, в якому дійшов висновку, що Євген Віндман, брат полковника армії у відставці Александра Віндмана, ключового свідка у першому процесі щодо імпічменту екс-президента Трампа, ймовірно, зазнав помсти з боку чиновників тодішнього президента.

«Перебуваючи на службі в РНБ, скаржник зробив захищені повідомлення, стверджуючи, що колишній Президент Трамп порушив закони США, коли президент Трамп звернувся до іноземного уряду розслідувати звинувачення проти колишнього віце-президента і кандидата в президенти від Демократичної партії Джозефа Р. Байдена-молодший, його політичний опонент», - йдеться у повідомленні.

Це вказує на те, що саме Євген Віндман був тим викривачем, який написав анонімну скаргу на телефонну розмову екс-президента США Дональда Трампа і Володимира Зеленського, де висловив стурбованість, що американський президент намагався використати допомогу іноземного лідера для власних цілей у передвиборчій кампанії, що пізніше стало підставою для процесу імпічменту проти колишнього президента США. Згодом Трамп багато критикував викривача й закликав до розкриття його особистості.

«Ми провели це розслідування у відповідь на скаргу, подану на гарячу лінію Міністерства оборони 18 серпня, 2020 року, стверджуючи, що різні посадовці адміністрації, включаючи колишнього президента Дональда Дж. Трампа, вчинив дії проти підполковника Євгена Віндмана (заявника), армії США, коли він працював у Раді національної безпеки (РНБ) у Вашингтоні, округ Колумбія, в помсту за захищені комунікації», - йдеться у звіті.

Скаржник стверджував, йдеться у звіті, що посадові особи, помстилися також й через його зв’язок із братом-близнюком та його захищене спілкування із членами Конгресу.

Його брат, Александр Віндман, що має українське коріння, був провідним свідком у процесі щодо імпічменту президента Дональда Трампа. На слуханнях у Конгресі він визнав, що двічі засвідчував стурбованість стосовно кроків адміністрації Трампа стосовно України. Зокрема, після зустрічі представників української влади з Джоном Болтоном (тоді радник президента з питань національної безпеки) та після телефонної розмови між президентами США та України.

У 44-сторінковому звіті слідчий орган дійшов висновку, що на основі «переваги доказів», «більш ймовірно», що Євген Віндман зазнав помсти, але він не містить рекомендацій щодо потенційних наслідків для посадовців, які вже покинули Білий дім.

Як повідомляв раніше Голос Америки, підполковник Сухопутних військ США у відставці, колишній представник Ради з національної безпеки при президенті США Александр Віндман подав судовий позов до особистого адвоката екс-президента Трампа - Руді Джуліані та Трампа-молодшого, звинувативши їх та інших представників попередньої адміністрації Білого дому у змові із метою залякування.

Улітку 2020 Віндман заявив, що залишає службу у Збройних силах США. Його адвокат тоді сказав, що Віндман став жертвою "кампанії тиску, залякувань та помсти" після свідчень у процесі імпічменту.

Після слухань в Конгресі син президента США Дональд Трамп-молодший твітив: "Якби не фантастичні розслідувальні навички [лідера конгресового розслідування щодо імпічменту у Палаті представників, конгресмена Адама Шиффа - ред.], Дональду Трампу було би складніше знайти, кого необхідно звільнити. Дякую, Адаме!"

Дивіться також: Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

Колишній міністр оборони Молдови: російська загроза для Молдови реальна. Відео

Колишній міністр оборони Молдови: російська загроза для Молдови реальна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

На нещодавній зустрічі міністрів закордонних справ країн Групи семи було висловлено побоювання, що війна в Україні може перекинутися і на Молдову. Колишній міністр оборони республіки Віталій Марінуца вважає, що російська загроза для Молдови є реальною. Про це він розповів Олександру Яневському.

Більше

XS
SM
MD
LG