Актуально
Росія "проводить кампанію з терору" в Україні - Держдеп

Речник Державного департаменту Нед Прайс заявив, що Росія "проводить кампанію терору" в Україні.
"Росія не лише здійснила вторгнення, не лише розгорнула війну, вона проводить кампанію з терору, кампанію жорстокості, кампанію підлої агресії проти народу України. І тому, коли йдеться про те, що ми бачили в останні години - щодо ударів по Львову, чи ударів по околицях Києва, або того, що ми бачили в Маріуполі, Харкові або у Бучі, це все чіткі ознаки, - сказав Прайс. - Це яскраві свідчення кампанії жорстокості, кампанії з терору, яку росіяни ведуть проти народу України".
Відповідаючи на запитання про можливий візит високопосадовців США до України, Прайс підкреслив, що не має оголошень для преси з цього питання.
Водночас, Reuters пише, що неназваний висопосадовець Пентагону повідомив журналістам, що Росія продовжує стягувати до України сили, й зараз в Україні зараз діє 76 батальйонних тактичних груп РФ, що на 11 більше, ніж в останні дні.
При цьому, за словами представника міноборони США, за Маріуполь і досі точаться бої. "За нашою оцінкою, боротьба за Маріуполь і досі триває... місто залишається під загрозою авіаударів і бомбардування з повітря й артилерії". Раніше у Росії заявляли про повний контроль над містом.
Посадовець Пентагону також розповів, пишуть журналісти, що американські військові експерти найближчими днями розпочнуть тренувати поза межами України українських військовиків щодо використання гаубиць (M777 - 155 мм - ред.) Раніше США готували українські сили для використання дронів Switchblade.
Тим часом, нині у Євросоюзі засудили нові ракетні обстріли військ Росії по Україні й пообіцяли покарання за воєнні злочини.
"Великі міста, у тому числі Харків, продовжують зазнавати невибіркових нападів, що призводить до подальшого руйнування життя мирних жителів та руйнування інфраструктури. Напади на Львів та інші міста на заході України показують, що жодна частина країни не застрахована від безглуздого нападу Кремля", – заявив голова Зовнішньополітичної служби Євросоюзу Жозеп Боррель.
Він додав: "ЄС активно підтримує роботу Міжнародного кримінального суду і заходи для забезпечення відповідальності за порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права. За воєнні злочини не може бути безкарності".
Раніше у понеділок речник Міністерства оборони Олександр Мотузяник повідомив, що російські війська готуються до наступу на сході України, пише "Українська правда".
"Збройні сили РФ завершують створення наступального угруповання в східній операційній зоні [...] аби встановити повний контроль над територією Донецької і Луганської областей і забезпечити стійкість сухопутного коридору з окупованою територією АР Крим", - сказав Мотузяник.
Станом на 18 квітня, за даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини через повномасштабну російську агресію в Україні загинули понад 2 тисячі мирних жителів, серед них 169 дітей, понад 2800 людей були поранені, повідомляє "Радіо Свобода".
Водночас УВКПЛ ООН вважає, що реальні цифри значно вищі, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бої, відбувається з затримкою.
Росія називає війну «спецоперацію» і попри звинувачення світової спільноти у вчиненні російськими військовиками воєнних злочинів в Україні заперечує, що атакує мирних жителів.
У статті використано матеріали Reuters, "Радіо Свобода", "Українська правда"
Всі новини дня
- Голос Америки
Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.
- Голос Америки
Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.
Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.
- Голос Америки
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.
"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.
"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.
Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».
«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.
Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.
Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.
"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.
Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.
За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.
Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.
За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.
Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».
Дивіться також:
Форум