Спеціальні потреби

Актуально

"Ризик застосування ядерної зброї найвищий з часів "холодної війни" - SIPRI. Аналітики вказують на погрози РФ щодо України 

Вторгнення Росії до України 24 лютого 2022 року стало "шоком для міжнародної системи, який значно перевищив вплив інших криз 2021 року", йдеться в щорічному дослідженні щодо озброєння та міжнародної безпеки, опублікованому Стокгольмським інститутом миру (SIPRI) 13 червня. Дослідники зазначають - важливість війни в Україні для міжнародної безпеки підкреслюють і неодноразові заяви Росії про те, що вона "не виключає застосування ядерної зброї".

Значна частина дослідження, яке охоплює період до січня 2021 року, присвячена аналізу стану світового ядерного арсеналу. Вперше з часів "холодної війни", за оцінками Інституту, світовий арсенал ядерної зброї зростатиме.

Станом на початок 2022 року, 9 ядерних держав, за оцінками, мали 12 705 одиниць ядерної зброї, йдеться у звіті.

"Всі ядерні країни збільшують, або оновлюють свої арсенали і більшість посилює ядерну риторику та роль, яку ядерна зброя відіграє в їхніх військових стратегіях", - сказав Вілфред Вен, директор Програми зі зброї масового знищення SIPRI.

"Попри деякі значні здобутки в сфері контролю над ядерної зброєю та ядерним озброєнням минулого року, ризик застосування ядерної зброї наразі видається вищим, ніж у будь-який час з піку "холодної війни", - заявив директор SIPRI Ден Сміт.

Хоча в 2021 році "ядерна п'ятірка" країн, які мають право вето а Раді Безпеки ООН ( Китай, Франція, Росія, Велика Британія та США) виступили зі спільною заявою про неприпустимість ядерної війни, всі ці країни продовжили розширювати, або модернізувати власні ядерні арсенали і, як видається, збільшують вагу ядерної зброї у своїй військових стратегіях, вказується у дослідженні. Дослідники зазначають - Росія навіть відкрито погрожувала можливим застосуванням ядерної зброї в контексті війни в Україні.

Щодо погроз Росії застосувати ядерну зброю, вказує дослідник, то це може розглядатись як спроба "відлякати треті сторони від участі у війні" а також як "приклад контролю ескалації"

Інше дослідження SIPRI, опубліковане раніше цього тижня, аналізує можливості ядерного роззброєння. Автор дослідження Тітті Ерасто заявляє на те, що "можливості контролю ядерної зброї є непевними, після вторгнення Росії до України".

Щодо погроз Росії застосувати ядерну зброю, вказує дослідник, то це може розглядатись як спроба "відлякати треті сторони від участі у війні" а також як "приклад контролю ескалації". Дослідник вказує, що Росія "не надсилала сигналів про готовність до таких ударів відкритим розміщенням тактичної ядерної зброї".

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG