Спеціальні потреби

Актуально

HRW закликає Росію припинити використання заборонених протипіхотних мін в Україні

Фото: Попередження про міни в околицях Києва, червень 2022 року (AP Photo/Наташа Пісаренко)

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявляє, що Росія у війні проти України використовує протипіхотні наземні міни, заборонені міжнародною спільнотою.

У звіті HRW 16 червня йдеться про документальну підтвердженість того, що Росія в цьому конфлікті є єдиною стороною, що застосовує заборонені протипіхотні міни, які завдають шкоди цивільному населенню та об’єктам.

У звіті правозахисників на 19-ти сторінках описано сім типів протипіхотних мін, які застосували російські війська в Україні після вторгнення 24 лютого.

Правозахисники кажуть: Україна, як виглядає, дотримується своїх зобов’язань як сторона, що підписала міжнародний договір про заборону протипіхотних мін. Офіційний Київ ратифікував документ у 2005 році.

«Нахабне використання Росією протипіхотних мін у країні, яка прямо заборонила цю зброю, безпрецедентне і заслуговує на рішуче глобальне засудження», – сказав представник HRW Стів Гуз.

Він заявив, що такі протипіхотні наземні міни створюють «довгострокову загрозу життю та засобам для існування цивільних».

Росія не є учасником Договору про заборону мін 1997 року, який ратифікували 164 країни. Крім заборони використання такої зброї, договір також вимагає знищення запасів, розчищення замінованих територій та надання допомоги постраждалим.

У доповіді йдеться, що Росія навіть використала своє вторгнення в Україну для бойових випробувань кількох типів своїх протипіхотних мін. За даними HRW, одна, вироблених торік, є особливо небезпечною.

Протипіхотна міна ПОМ-3 під час спрацьовування злітає на висоту від 1 до 1,5 метрів, а потім вибухає в повітрі й розкидає уламки на відстань приблизно до 16 метрів. Також вона може здетоновувати при наближенні, і має таймер, який дозволяє їй самоліквідуватися через певний проміжок часу.

Через застосування російськими загарбниками протипіхотних мін постраждало і сільськогосподарське виробництво в Україні, наголошують у HRW. А працювати технікою на полях, сільських стежках і дорогах стало дуже ризикованим – звертають увагу правозахисники.

HRW заявила, що також задокументувала використання російськими військами в Україні заборонених мін-пасток, активованих жертвами.

У доповіді міститься заклик до Москви негайно припинити використання протипіхотних мін в Україні. HRW також закликає Україну зберегти зусилля, щоб її Збройні сили продовжували дотримуватися своїх зобов’язань за Договором про заборону мін.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG