Спеціальні потреби

Українці з надією дивляться в майбутнє - це має стати уроком для Заходу, - президент IRI про нове опитування


Київ, червень 2022 року. (AP Photo/Natacha Pisarenko)
Київ, червень 2022 року. (AP Photo/Natacha Pisarenko)

Нове масштабне опитування проведене Міжнародним республіканським інститутом США (IRI) показує як змінюється ставлення українців до ЄС, НАТО, західних союзників, а також довіра до влади під час війни.

Переважна більшість українців (98%) вважають - Україна переможе у війні, а більше 90% вважають майбутнє України достатньо багатообіцяючим.

Автори дослідження вважають, що оптимізм українців має стати уроком для Заходу.

"Декілька речей привертають увагу, говорить презідент IRI Ден Твайнінг. - Перше – переважна більшість українців переконані, що Україна переможе – 98% українців вірять у перемогу у війні. Також більшість – дві третини українців - вважають, що Україна має забрати назад свою територію – усе що Росія загарбала з 2014 року, тобто поновити територію затверджену в дев’яносто першому році – це буде кінцева точка війни. Це включає Крим і інші регіони, які Росія забрала з 2014 року. Українці потужно підтримують президента та адміністрацію і з надією дивляться в майбутнє. Це має бути уроком для нас усіх на Заході".

На тлі війни, українці все більше підтримують вступ до НАТО - 72% опитаних висловились за приєднання до Альянсу в червні, порівняно з 59% в квітні. Найбільше, на думку опитаних, серед західних союзників Україні допомагають Польща, США та Велика Британія.

Серед інституцій найбільше українці підтримують збройні сили - 88% опитуваних (якщо додати тих, хто здебільшого підтримує - цифра збільшиться до 98%), а от підтримка керівництва країни не така потужна. Беззастережна підтримка президента України Володимира Зеленського знизилась із 74% опитаних у квітні до 59% опитаних в червні. Однак, якщо додати кількість тих, хто скоріше підтримує президента, рейтинг підтримки складе 91%.

Твайнінг каже - це дуже значний рівень довіри.

"Кожен політичний лідер демократичної країни в світі хотів би мати таку підтримку – наше опитування показує більше 90 відсотків довіри, це значно більше, ніж Путін має в Росії і там рейтинг звичайно викривлений, бо якщо скажеш, що не схвалюєш Путіна – опинишся у в’язниці … Але українці не лише хочуть завершити війну, воні хочуть покращити демократію, приєднатись до Заходу, подолати корупцію, стати частиною Європи, ЄС і НАТО", - додає Твайнінг.

"Гадаю, це ще один дивіденд путінських прорахунків щодо війни – він однозначно підштовхнув українців до НАТО", - говорить експерт.

Серед джерел інформації, якій українці довіряються на перше місце опитані поставили Viber та Telegram, практично така ж підтримка - 47% - у єдиного марафону новин. На третьому місці - соцмедіа. Причому молодь більше довіряє Viber та Telegram, а люди старшого віку – телемарафону.

"Гадаю українці використовують телефони і технології, - говорить Твайнінг, - щоб отримати доступ до найновішої інформації. В цій країні Росія веде інформаційну війну, Кремль вже багато років веде інформаційну війну і багато українців частково не довіряють новинним ЗМІ, бо їх турбує російська інформаційна війна, пропаганда, прихований вплив. Вони точно довіряють президентові Зеленському і точно довіряють захищеним каналам зв’язку, які допомагають їм отримати об’єктивну інформацію, включно із інформацією про війну".

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

XS
SM
MD
LG