Актуально
- Голос Америки
Росія прагне захопити Бахмут, але зазнає тиску ЗСУ і має дефіцит боєприпасів та живої сили – військова розвідка Британії

Російські війська досягли "тактичного поступу" на Бахмутському напрямку, повідомила розвідка Міноборони Великої Британії 14 жовтня. За даними відомства, окремі підрозділи 2-го армійського корпусу, ймовірно, просунулися в села Опитне та Іванград на південь від Бахмута.
Британське Міноборони вказує на те, що найманцям із російської приватної військової компанії "Група Вагнера" вдалося досягнути "певних локальних успіхів" на Донбасі: "Вагнерівці, ймовірно, лишаються широко залученими у бої за Бахмут. Росія може бачити захоплення Бахмута як передумову до просування в район Краматорська та Слов’янська, який є найбільш значущою частиною Донецької області, підконтрольною Україні".
У відомстві зазначають, що Росія продовжує наступальні дії в центральній частині Донбасу і "дуже повільно" просувається вперед, "однак її загальний оперативний задум підважує тиск української армії з північного та південного флангів, а також значний дефіцит боєприпасів та живої сили".
При цьому, вашингтонський Інститут дослідження війни (ISW) вказує на те, що засновник ПВК Вагнера Євгеній Пригожин намагається виокремити своє угруповання від регулярних військ РФ, заявляючи, що вагнерівці самостійно взяли під контроль Іванград, натомість сили угруповань так званих Л/ДНР стверджують, що захоплення Іванграда й Опитного здійснили вони.
"Розбіжність між заявами Пригожина та територіальної оборони «ДНР», а також очевидне бажання Пригожина отримати виключну заслугу за захоплення Іванграда бійцями «Групи Вагнера» узгоджується з попередніми спостереженнями ISW про те, що Пригожин намагається отримати більшу популярність на тлі його нещодавньої різкої критики російського Міністерства оборони", - пишуть в ISW.
Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що Бахмутський напрямок залишається одним з найжорстокіших на фронті. За даними Генштабу на ранок 14 жовтня, цей напрямок один із двох, на яких російські війська зазнають найбільших втрат, пише "Радіо Свобода".
У статті використано матеріали "Радіо Свобода"
Всі новини дня
Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео
Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.
- Голос Америки
Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.
У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.
Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."
Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.
У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."
Дивіться також:
- Голос Америки
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.
- Голос Америки
Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео
"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.
У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.
У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.
За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.
Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.
Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.
Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.
Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".
У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".
Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.
Форум