Спеціальні потреби

Актуально

У США вітають повернення з-під російської варти Бріттні Ґрайнер, згадують Пола Вілана

Бріттні Ґрайнер, 2022.

Політики у США вітають повернення зірки баскетболу США Бріттні Ґрайнер, яку утримували під вартою в Росії та засудили до дев’яти років колонії за звинуваченнями у незаконному перевезенні наркотичних речовин. Однак серед політиків США звучить і критика адміністрації за те, що іншого американця, Пола Вілана, не звільнено з російського ув'язнення.

Відповідаючи на критику, Держсекретар США Ентоні Блінкен під час прес-конференції в четвер відзначив, що США "не мали вибору, кого з американців забрати додому. Вибір був: один, або жодного". Блінкен висловив жаль, що США поки не вдалось звільнити Вілана.

Нахабною зневагою до прав людини назвала спікерка парламенту Ненсі Пелосі дії Путіна, у своїй заяві щодо звільнення Бріттні Ґрайнер з-під російської варти.

«Конгрес і країна дуже раді дізнатися, що завдяки відданому та цілеспрямованому керівництву президента Байдена Бріттні Ґрайнер нарешті звільнилася. Сьогодні наші серця з її дорогою дружиною Шерелл і всією родиною Ґрайнер, оскільки їхня кохана Бріттні благополучно повертається до Америки та буде вдома на свята. Протягом майже десяти довгих місяців Бріттні Ґрайнер зазнавала немислимої травми, оскільки її неправомірно ув’язнили російський уряд. Жорстокість Путіна щодо Бріттні – і його жахливі дії проти України – приголомшливі нагадування про його нахабну зневагу до прав людини, людської гідності та верховенства права», - заявила спікерка.

Вона подякувала президенту Байдену, міністру Блінкену, іншим професіоналам у сфері національної безпеки конгресмену Грегу Стентону з Арізони за їх роботу, щоб повернути Бріттні додому. Пелосі також висловила підтримку Конгресом адміністрації у її намаганнях звільнити Пола Вілана та інших американців, несправедливо затриманих у Росії.

Конгресмен-республіканець Адам Кінзінгер твітує, що минуло чотири роки з ув'язнення Вілана. "Скільки це має його родина чекати? Немає місця для слабкості, коли йдеться про життя невинних американців", - пише Кінзінгер.

Сьогодні президент США Джо Байден привітав повернення Ґрайнер.

«Я щойно розмовляв з Бріттні Ґрайнер, стоячи з її дружиною Шерил овальному кабінеті. Вона в безпеці. Вона в літаку. Вона повертається додому після місяців несправедливого утримування в Росії, в нестерпних обставинах. Бріттні скоро повернеться в обійми своїх коханих, з якими мала бути увесь цей час. Це день, заради якого ми працювали протягом тривалого часу. Ми ніколи не припиняли наполягати на її звільненні. Перемовини були кропіткими та інтенсивними», - сказав президент.

Президент нагадав, що дворазова золота медалістка Олімпійських ігор у складі збірної США, Бріттні Ґрайнер витримала жорстоке поводження на показовому судилищі в Росії з характерною мужністю на неймовірною гідністю.

Президент Байден також пообіцяв, що адміністрація не припинить добиватися звільнення американця Пола Вілана, якого Росія тримає під вартою вже кілька років.

«Ми ніколи не забували про Бріттні. Ми не забули про Пола Вілана, якого роками несправедливо утримують в Росії. Це не був вибір, якого американця повертати додому. Ми повернули додому Тревора Ріда, коли у нас була така можливість на початку цього року. На жаль, через незаконні причини, Росія поставилася до справи Пола інакше, ніж до справи Бріттні. І хоча нам ще не вдалося добитися звільнення Пола, ми не здаємося. Ми ніколи не здамося», - сказав Байден.

Ґрайнер заарештували в московському аеропорту Шереметьєво 17-го лютого та пізніше її звинуватили в незаконному зберіганні наркотиків і засудили на дев'ять років ув'язнення.

США назвали вирок Ґрайнер «надмірним і невідповідним», а затримання Бріттні «несправедливим».

У квітні Росія та Сполучені Штати обміняли колишнього морського піхотинця Тревора Ріда на російського пілота Костянтина Ярошенка, який відбував 20-річний термін у США.

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG