Спеціальні потреби

Росія спричинила "найгіршу продовольчу кризу з часів Другої світової" - Сінді Маккейн, представниця США в організаціях ООН у Римі


Розвантаження українського зерна у порту Кенії, 26 листопада 2022. (AP Photo/Gideon Maundu)
Розвантаження українського зерна у порту Кенії, 26 листопада 2022. (AP Photo/Gideon Maundu)

Через свою війну в Україні Росія спричинила "найгіршу продовольчу, найгіршу гуманітарну кризу з часів Другої світової війни", - заявила представниця США в структурах ООН з питань продовольства та сільського господарства Сінді Маккейн, вдова американського сенатора Джона Маккейна, яка представляє США в організаціях ООН у Римі.

За її словами, глобальна криза цін на продовольство триватиме цього року, і постачання харчів до найбідніших країн не налагодиться допоки не припиниться російське вторгнення в Україну.

Як пише The Guardian, зараз ціни на продукти харчування, у порівнянні з піком минулого року, дещо впали і це породило надію, що дефіцит їжі в найбідніших країнах та вартість харчів для кінцевих споживачів у заможніших державах підуть на спад.

Проте Маккейн заявила, що це не означає завершення кризи: "Ми переживаємо важкі часи. Це був би сезон весняної сівби [в Україні]. Через вторгнення та руйнування, завдані землі та техніці, вони не можуть садити".

Також вона вказала на призупинення експорту українського зерна: "Ми не змогли вивезти багато зерна. Зазвичай ми могли б вивезти десь близько 20 мільйонів тонн, але ми не наближаємося до цієї цифри. Понад 100 кораблів очікують на захід [у порти Чорного моря]".

Минулого тижня представниця США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Росія "навмисне уповільнює інспекцію" кораблів із зерном, які чекають на вихід з українських портів у Чорному морі, а відтак не можуть вчасно доставити продукти харчування країнам, "які їх відчайдушно потребують".

Українська сторона також називає найбільшою проблемою у роботі "зернових коридорів" затягування інспекцій кораблів з боку російських представників.

Як нагадує Радіо Свобода, від 17 листопада Чорноморську зернову ініціативу з транспортування української агропродукції морем (за участі України та Росії й за посередництва Туреччини) продовжено ще на 120 днів. Тим часом Київ розпочав власну ініціативу GrainfromUkraine - "Зерно з України" за фінансування Європейського Союзу.

За підсумками 2022 року, на кінець грудня темпи експорту зерна з України були на 31% менші, ніж у попередній рік, а Україна, за даними Міністерство аграрної політики та продовольства, експортувала лише близько 21,5 мільйона тонн зернових та зернобобових культур.

За даними Єврокомісії, до повномасштабної російської агресії Україна вирощувала достатньо продовольства, щоб годувати 400 мільйонів людей у світі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG