Спеціальні потреби

Актуально

Півроку безкоштовного проживання у Ванкувері - як канадська організація допомагає із житлом українським переселенцям

У Канаді заселили сім’ї українських біженців у квартири з можливістю безкоштовної оренди. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:01 0:00

У Канаді заселили сім’ї українських біженців у квартири з можливістю безкоштовної оренди. Відео

Протягом півроку українські переселенці можуть безкоштовно жити в квартирах у новобудовах Ванкувера завдяки канадській організації Maple hope foundation. Родина із Сумщини Марія Івахнова разом із трьома дітьми Артемом, Софією та Владом приїхали до Ванкувера 19 квітня й показали Голосу Америки своє помешкання.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

"Тут у нас є плита, в нас є хлібопічка, в нас є мікрохвильовка, посудомийна машина, холодильник. Працює все добре. В принципі, все в нас було у кухні, і техніка в нас була, ми тільки додали мікрохвильовку, купили електрочайник і тостер, - проводить екскурсію квартирою Марія. - Мені подобається те, що тут багато місця, багато світла, багато вікон".

У вітальні також були всі необхідні меблі, окрім телевізора, "був диван один, другий, крісло, стіл, стільці, всі комоди", - каже переселенка. У кімнаті, де живуть сини - 14-річний Влад і 13-річний Артем - також уже було "два ліжка, столик, комод і багато речей для дітей, канцелярія була, книжки були, деякі речі, одяг деякий".

Хлопці розповідають: хоч в Україні також жили в одній кімнаті, мали більше простору. "У нас до початку війни зробили ремонт в кімнаті, поставили великий письмовий стіл та шафу для книжок та уроків. Потім у нас було два ліжка, двері на балкон та шафа велика для одягу", - каже Влад.

Марія каже, перших 6 місяців за це помешкання не платити взагалі. Тепер кожного місяця платитимуть оренду із допомоги, яку отримують від провінції Канади як українські біженці: "Провінційна допомога - це дві тисячі на місяць. Цих коштів вистачає на оплату нашого помешкання, а далі ми вже потрошки економимо, але я сподіваюсь, що скоро будемо з роботою і все буде добре".

Житло допомогли знайти волонтери благодійної організації Maple Hope foundation, яка після напливу переселенців шукала або канадські сім'ї, або приватних забудовників, які погодяться поселити прибулих українців. Один із таких забудовників - Джеймс Говард. Саме у його квартирі живе Марія із синами.

"У нас було кілька орендованих квартир, які все ще були вільні у будинках, які ми щойно завершили, і ми сиділи на дивані й бачили ці неймовірно зворушливі історії в новинах, і ми зрозуміли, що ми можемо поселити кількох людей. І все, що ми повинні зробити, це не здавати кілька квартир в оренду, - розповідає Говард. - Ми зв’язалися з «Mapple Hope Foundation», вони сказали нам, що є багато сімей, які подали заявки на приїзд до Канади, і ми пообіцяли їм, що залишимо два будинки для початку".

Джеймс також доставив до помешкання меблі і залишив одяг та іграшки для сімей.

Загалом волонтери поселили 70 сімей у Ванкувері та околицях. Марія каже: вона невимовно вдячна волонтерам та забудовнику, адже допомогли не лише з житлом, а й грошима та стипендіями на гуртки для хлопців. Зараз жінка шукає роботу. Її чоловік залишається на Сумщині.

Всі новини дня

США підтримали створення трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України

Посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак. Фото зроблене 21 листопада 2022 року. VOA/Олексій Осика

Державний департамент США підтримав створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України. Про це заявила посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак 27 березня під час виступу на конференції в Католицькому університеті Америки у Вашингтоні, присвяченій сучасним викликам Нюрнбергським принципам.

«Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України. Було багато різних моделей, які розглядались. США детально розглядали всі «за» та «проти» кожної з них і дійшли до висновку, що найбільш ефективний спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціоналізованого [internationalized, - ориг.] суду в рамках судової системи України», - заявила представниця Держдепу.

Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України.
посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак

За словами Бет Ван Скаак, подібні зусилля включатимуть «предметну юрисдикцію стосовно міжнародних злочинів, залучення міжнародного персоналу, можливо, шляхом інтеграції професіоналів, суддів, прокурорів, розслідувачів, адвокатів, чи через надання експертної допомоги за запитом України».

У Держдепі наголошують, що це також може включати міжнародні елементи в тому, як саме суд підтримуватиме Україну та де буде знаходитись. «Наприклад, потенційно це може бути десь у Європі, принаймні під час війни, це надалі зміцнить європейську орієнтацію України, міжнародну легітимність такої інституції та матиме важливе значення для неї, а також сприятиме наданню допомоги сильними державами, які віддані розслідуванню злочину агресії», - наголошує Бет Ван Скаак.

Представниця Держдепу додає, що такий суд міг би сприяти ширшій міжнародній підтримці, а також не потребуватиме резолюції Генеральної Асамблеї про створення нової незалежної міжнародної інституції, для становлення якої потрібні час та ресурси.

«Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи. Сполучені Штати готові співпрацювати з Україною та іншими країнами світу, надавати ресурси, обмінюватись інформацією з таким трибуналом задля досягнення всебічної відповідальності за міжнародні злочини, які скоюються в Україні», - говорить представниця Держдепу.

Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи.
посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак

На питання української служби Голосу Америки про те, чи існує міжнародний консенсус та підтримка створення подібної гібридної моделі міжнародного трибуналу для розслідування злочину агресії Росії, представниця Держдепу відповіла, що поки не вдалось досягнути остаточного консенсусу.

«Не думаю, що поки що вдалось досягнути остаточного консенсусу. Існують дві моделі, що розглядаються: це ця модель – український трибунал, який матиме міжнародний характер [internationalized tribunal, - ориг.] і матиме багато міжнародної підтримки та інший варіант, який може створити Генасамблея ООН. Влада України розглядає обидва варіанти. Висловлювалась перевага більше відокремленій міжнародній інституції, але є побоювання, що, можливо, не вийде зібрати необхідні голоси в Генасамблеї для створення подібної інституції».

Нагадаємо, що як повідомляв Голос Америки, 17 березня, Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт російського президента Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Ордери, видані судом в Гаазі звинувачують Путіна у воєнному злочині примусового вивезення населення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації.

Президент США Джо Байден назвав виправданим ордер на арешт російського президента Путіна, який напередодні видав Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Байден підкреслив, що Путін скоїв воєнні злочини. Американський президент, однак, зауважив, що МКС має обмежене міжнародне визнання.

Дивіться також: Міжнародний трибунал для Росії: перспективи створення та реакція Заходу. Відео

Міжнародний трибунал для Росії: перспективи створення та реакція Заходу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:58 0:00

Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео

Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео

"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Більше

XS
SM
MD
LG