Актуально
- Голос Америки
"Буря в пустелі", чи низка невеликих нападів - яким буде український контрнаступ, розмірковують аналітики на Заході

Український контрнаступ, ймовірно, буде масштабним і ЗСУ сконцентрують зусилля на поверненні Криму. Такими оцінками з британським виданням The Sun поділився генерал США (у відст.) колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Бен Годжес.
Так вважає і британський полковник (у відст.) Гарміш де Бреттон-Гордон. В коментарі виданню він порівняв можливий український контрнаступ з операцією "Буря в пустелі", яка тривала лише 100 годин, але дозволила силам США та Великої Британії відвоювати значні території від сил Саддама Хусейна. Бреттон-Гордон поділився очікуваннями, що ЗСУ використають нову зброю, яку Україні надав Захід. "Тепер вони мають танки та артилерію для ближнього бою. Я цілком певен, що вони зможуть досягнути успіху", - каже експерт.
ЗСУ, ймовірно оберуть тактику не єдиної масштабної атаки, а проведуть менші напади на півдні та сході, вважає колишній генерал США Стівен Твітті. Цими міркуваннями він поділився з британським Daily Mail. Твітті каже: "Україна зробить те, що працювало раніше. Українці успішно проводили маневри невеликого обсягу, застосовуючи піхоту, бронетехніку та артилерію для нападів на російські сили на невеликих ділянках і отримувати контроль над територією".
Російські сили погано підготовані до масштабного механізованого контрнаступу, вказує американський Інститут вивчення війни у звіті від 23 квітня. "Дуже ймовірно, що більшість російських елементів в Україні значно слабші за повну силу, через втрати в попередній фазі війни", - йдеться у звіті.
В Інституті також повідомили, що українські військові, ймовірно, створили позиції на лівому березі Дніпра у Херсонській області. Це повідомлення спонукало деяких українських оглядачів заявити про наближення українського контрнаступу, пише АР.
Такі припущення відкидає військовий аналітик Брин Теннгілл, яка в серії твітів аналізує можливий вибір курсу дій, який розглядає наразі ЗСУ і зауважує, що повідомлення Інституту війни про те, що українські війська діють на лівому березі Дніпра - на південний схід від Херсона - не є новими. "Україна проводить рейди та операції там з листопада", - твітує Теннгілл.
Щодо наступних дій ЗСУ, Теннгілл розглядає різні можливості, від удару в напрямку Луганська, до контрнаступу в бік Криму і, зокрема зазначає, що мало б сенс провести наступ з Вугледара на Маріуполь, адже захоплення чи оточення Маріуполя може обірвати залізничні поставки для російських військ та поставити під удар порти Маріуполя та Бердянська. "Можливо, Україна має ресурси спробувати одразу в двох напрямках, - твітує Теннгілл. - Херсон та Луганськ мають найбільше сенсу, щоб розірвати резерви Росії".
Розглядаючи ці варіанти, зауважує аналітик, Україна має обрати той, де успіх є найбільш імовірним і ефективним, адже Україна має лише один шанс на проведення такого наступу і від його успіху, твітує дослідниця, залежатиме і подальша західна підтримка.
Всі новини дня
- Голос Америки
Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео
Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.
ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео
Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?
- Голос Америки
Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.
Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.
Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.
“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.
“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.
Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.
“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.
Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.
Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.
“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.
У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.
За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.
Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео
Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?
Форум