Спеціальні потреби

Актуально

Можливість санкцій ЄС щодо китайських постачальників Росії обурює Пекін

Ван Веньбінь, речник міністерства закордонних справ Китаю

Китайське міністерство закордонних справ заявило, що Пекін негативно дивиться на можливість санкцій Європейського Союзу щодо китайських компаній, які співпрацюють з військово-промисловим комплексом Росії.

Представник міністерства коментував повідомлення про наміри Європейської комісії занести в санкційні списки китайські компанії, які постачають в Росію пристрої, що можуть застосовуватися у виробництві зброї для російської війни проти України.

Згідно з повідомленням агенції Reuters речник Ван Веньбінь назвав санкції «хибним шляхом» і сказав, що Китай вдався б до відповідних кроків для захисту своїх інтересів.

Приводом для заяви китайського міністерства стала стаття газети Fiainacial Times 7 травня про роботу Брюсселя над впровадженням санкцій щодо принаймні семи китайських компаній, зокрема продавців електроніки.

Reuters зауважує, що у тому списку є принаймні одна китайська компанія, яка вже перебуває під станціями США.

В ЄС офіційно не підтвердили ті повідомлення, але раніше західні представники заявляли про необхідність покарання тих компаній і урядів, які діють всупереч санкціям ЄС, США та інших країн запроваджених щодо Москви за російське вторгнення в Україну.

Тим часом нещодавно призначений китайський міністр закордонних справ Китаю Цін Ґан розпочинає європейський візит, в ході якого відвідає Німеччину, Францію та Норвегію.

Перед від'їздом до Європи Цін Ґан зустрівся з послом США у Пекіні Ніколасом Бернсом і заявив про потребу «стабілізації» китайсько-американських відносин.

Китай заявляє, що не підтримує російську війну проти України, але Пекін не засудив Росію за вторгнення і китайські представники не закликають до виведення російських військ з української території.

Китайський керівник Сі Цзіньпінь у березні відвідав Москву і заявив про готовність якнайширшої співпраці Китаю з Росією.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG