Спеціальні потреби

Актуально

"Дефолт - не варіант". Байден продовжить перемовини з Конгресом щодо ліміту боргу

Президент США Джо Байден провів зустріч зі спікером Конгресу Кевіном Маккарті, лідером більшості в Сенаті Чаком Шумером та лідером меншості в Сенаті Мітчем Макконнеллом 9 травня в Білому домі

Президент США Джо Байден планує провести ще одну зустріч з лідерами американського Конгресу в п'ятницю, щоб обговорити питання підвищення боргового ліміту. Попередня зустріч, що відбулась у вівторок, завершилась без результатів.

Раніше міністерка фінансів США Дженет Єллен попередила про "економічну та фінансову катастрофу" для Сполучених Штатів і світової економіки, якщо президент США Джо Байден і Конгрес не зможуть домовитися про підвищення ліміту боргу країни, щоб уряд міг продовжувати оплачувати свої рахунки.

Хаос у США стане подарунком для Росії та Китаю, кажуть в Білому домі. "Якщо буде дефолт, це стане подарунком для Китаю, для Росії і інших конкурентів, - сказала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу для преси в четвер".

Жан-П'єр навела слова голови розвідки США Авріл Гейнс про те, що дефолт продемонструє "хаос у Сполучених Штатах, те, що ми не можемо функціонувати як демократія", а також може створити невизначеність щодо долара США та лідерських позицій США у світі.

Президент США, у вівторок, після зустрічі з керівництвом Конгресу також припустив можливість з часом застосувати поправку 14 до американської Конституції, яка не дозволяє піддавати сумнівам зобов'язання США щодо боргу, щоб суди могли винести рішення про те, чи є боргове обмеження конституційним.

Республіканці, які контролюють більшість в Палаті представників США вимагають від адміністрації скоротити бюджетні видатки, але Байден каже, що перед тим, як обговорювати питання бюджету, Конгрес має затвердити збільшення ліміту боргу без додаткових умов.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG