Спеціальні потреби

Актуально

США скасували дозвіл на співпрацю з 9 білоруськими підприємствами

Держсекретар США Ентоні Блінкен

Міністерствю фінансів США скасувало дозвіл для американських компаній на співпрацю з дев‘ятьома державними підприємствами Білорусі.

Дозвіл діяв з 2015 року і щорічно поновлювався з огляду на прогрес білоруської влади в сфері захисту прав людини і тогочасне звільнення політичних в‘язнів.

Однак, повідомляють в американському уряді, через придушення протестів і шахрайські президентські вибори 2020 року а також той факт, що в Білорусі нараховується більше 340 політичних в‘язнів, уряд США відмовився надалі продовжувати це виключення.

«Не може бути звичайної співпраці з Білоруссю, через кричущу зневагу режиму до прав людини», - заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.

«Ці дев‘ять державних підприємств, яких стосується рішення, фінансують та підтримують режим Лукашенка, сприяють насильницькому придушенню волі білоруського народу а також неодноразовим порушенням верховенства права», - додав він.

США закликали владі Білорусі негайно і без умов звільнити незаконно затриманих та ув‘язнених, розпочати змістовний діалог і висловили відданість співпраці з міжнародною спільнотою з метою притягнення відповідальних за порушення прав людини в Білорусі.

Дивіться також: Українка на службі в американській поліції. Як це - служити в поліції США? Відео

Українка на службі в американській поліції. Як це - служити в поліції США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:41 0:00

Всі новини дня

Швеція дозволила базування військ НАТО, очікуючи набуття членства в альянсі

Шведський і фінський солдати під час навчань поблизу Стокгольма 28 квітня 2023 р.

Уряд Швеції оголосив, що дозволяє тимчасове розташування військ і техніки НАТО на своїй території в межах приготувань до «майбутніх спільних операцій».

... Неможливо сказати, де пролягають межі територіальних зазіхань Путіна.

Швеція перебуває на завершальному етапі вступу в НАТО після того, як всі держави організації, окрім Туреччини й Угорщини, ратифікували договори про шведське членство.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ висловлював сподівання, що Туреччина й Угорщина здійснять ратифікацію якомога швидше - можливо до вільнюського саміту НАТО у липні.

Генсек НАТО у Стамбулі переконував Ердогана не протидіяти вступу Швеції до Альянсу

Шведський уряд подав заявку на вступ в оборонний союз минулого року разом з Фінляндією після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну і зараз каже, що умови для спільних операцій з НАТО повинні бути створені якнайшвидше.

«Значне погіршення становища з безпекою у прилеглих до нас регіонах після агресивної війни Росії проти України показало важливість тісної співпраці Швеції з НАТО і з країнами, які є членами НАТО», - сказано в повідомленні шведського уряду.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон та міністр оборони Пол Джонсон також виклали свої роз’яснення в одній з найбільших газет країни Dagens Nyheter, підкреслюючи, що «Росія і надалі становитиме загрозу для своїх сусідів у найближчому майбутньому, і неможливо сказати, де пролягають межі територіальних зазіхань президента Владіміра Путіна».

Вони вказують, що Швеція має амбітний план посилення обороноздатності незалежно від швидкості процесу вступ в НАТО і називають урядове рішення «дуже чітким сигналом Росії про нашу спроможність надавати й отримувати військову допомогу».

«Сьогодні Швеція у більшій безпеці, ніж вона була до того, як ми подали заявку на вступ (в НАТО)», - запевняють прем'єр-міністр і міністр оборони Швеції.

Швеція разом з союзниками в ЄС запровадила санкції проти Росії і надає значну економічну і військову допомогу Україні.

Зараз у Швеції навчаються сотні українських солдатів, які повернуться в Україну озброєні 50-тьма шведськими бойовими машинами CV 90.

Шведські інструктори також брали участь у навчанні українських військових на базах у Великій Британії.

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Більше

XS
SM
MD
LG