Спеціальні потреби

ЄС має розглянути введення санкцій через ситуацію в Білорусі - МЗС Німеччини


Міністр закордонних справ Німеччини Гейко Маас закликав ЄС розглянути можливість запровадження санкцій проти влади Білорусі, пише Reuters. Пропозиція прозвучала після того, як президент Білорусі Олександр Лукашенко оголосив про свою перемогу на виборах в понеділок і ввів жорсткі дії з придушення протестів, що розпочались через невдоволення тим, як пройшли вибори.

Раніше ЄС зняв санкції з Білорусі, після того, як Лукашенко звільнив політичних в‘язнів. «Маємо обговорити, чи це ще в силі з огляду на події останнього тижня та днів», - заявив Маас.

Єврочиновники в понеділок виступили із заявами з осудом насильства проти протестувальників у Білорусі.

«Залякуванню та насильницьким репресіям немає місця в Європі», - наголосила в своїй заяві президент Європейської Комісії Урсула вон дер Лаєн. Вона закликала владу Білорусі вірно порахувати голоси і опублікувати результати виборів.

У спільній заяві віце-президент Єврокомісії Жозеп Боррель та єврокомісар з питань розширення ЄС Олівер Варгеї засудили насильство у Білорусі і скликали владу негайно відпустити всіх затриманих протестувальників.

Європейські чиновники заявили, що продовжать уважно слідкувати за подіями для того, щоб оцінити те, якою має бути відповідь ЄС а також відносини з Білоруссю з огляду на розвиток ситуації. «Лише повага до прав людини, демократії та справедливих виборів гарантуватиме стабільність та суверенітет у Білорусі», - наголосили посадовці.

Колишній голосва Європейської ради Дональд Туск висловив захоплення «мужністю та цілеспрямованістю» народу Білорусі. «Все в Європі та по всьому світові з вами», - заявив він.

Туск наголосив, що Лукашенко «оголосив війну власному народові» і закликав «опублікувати результати вчорашнього голосування, зупинити насильство, відкликати спецслужби і негайно відпустити заарештованих мирних протестувальників».

А от колишній президент Естонії Тоомас Ільвес закликав Європу вжити дій, а не просто висловлювати «глибоке занепокоєння». «Час припинити всю діяльність ЄС в Білорусі, яка не спрямована напряму на допомогу громадянам, - твітує Ільвес, - а також ввести санкції проти режиму Лукашенка».

Дивіться також: США оприлюднили доповідь про основні методи та джерела поширення пропаганди та дезінформації Москвою. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG