Актуально
Риторика влади щодо Криму змінилася, - Чубаров

6 березня в ООН відбулося засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Криму. Спеціальний розширений формат дозволив українській стороні залучити у якості ключових спікерів постійного представника президента України в Криму Антона Кориневича, главу Меджлісу кримсько-татарського народу Рефата Чубарова та керівницю Кримської правозахисної групи Ольгу Скрипник.
Для української делегації було важливо презентувати оновлену базу даних щодо порушення прав людини на півострові, які не були зафіксовані в попередніх резолюціях Ради Безпеки щодо Криму. По суті, засідання – це підготовча робота до прийняття нової резолюції, яке заплановане на грудень. Важливо, щоб ці нові факти були відображені в новому документі.
Під час виступу Рефат Чубаров
Про подробиці мирного протесту та в цілому ситуацію довкола півострова Рефат Чубаров
Ірина Соломко: Пане Рефате, Ви анонсували марш безпосередньо на засіданні Ради Безпеки. До речі, реакція російського представника на Вашу заяву була миттєвою, він назвав ходу «спробою масового перетину кордону». Ви обрали ООН невипадково?
Рефат Чубаров: Ми як українська держава та суспільство маємо знаходити шляхи, аби мобілізовувати наших міжнародних партнерів, а також дати людям надію, що жах, в якому вони живуть уже шість років, закінчиться. Для цього
Влада продовжує говорити, що Крим - це українська територія, яку ми повернемо, але не говорить про те, хто винний в тому, що ця територія окупована. Не говорить про Російську Федерацію, як головний чинник усіх цих подій.Рефат Чубаров
ІС: Як Ви могли би прокоментувати контраверсійні
РЧ: За цими ствердженнями, а потім їхніми спростовуваннями – є якійсь план. Хтось дуже хоче протестувати українське суспільство на можливість поступки російському окупантові
ІС: Чи відчуваєте Ви, що останнім часом риторика влади щодо Криму змінилася?
РЧ: Дуже змінилася. Влада продовжує говорити, що Крим - це українська територія, яку ми повернемо, але не говорить про те, хто винний в тому, що ця територія окупована. Не говорить про Російську Федерацію, як головний чинник усіх цих подій.
ІС: Наскільки це загрозливо?
РЧ: Загроза є. Більш того, треба розуміти та знати, що всі ті, хто говорять про важливість миру (абсолютно справедлива теза), але не пояснюють, що такий мир принесе потім набагато більше нещасть, будуть за це відповідати. Як тільки такий план буде реалізований, і Росія почне знищувати все українське, люди прийдуть і схоплять за горло не ворога, а того, хто країну до цього довів.
Головне, щоб люди розуміли наслідки цих бажань. І це бажання миру без повної правди – це величезна загроза, перш за все для політиків, які цю ідею пропагують.
ІС: Наскільки нові факти, озвучені українською делегацією під час засідання Ради Безпеки ООН 6 березня, є важливими в боротьбі за Крим?
Треба не лише говорити правду, а говорити її до кінця. І я зараз маю на увазі в тому числі всі міжнародні організації. Робити це, не шукаючи шляхів кардинального тиску на Росію, аби змусити її повернутися в межі міжнародного права - напівробота. І вона в перспективі може принести загрозу вже іншим країнам.
Дивіться також: Студія Вашингтон. За яких умов Україна має подавати воду до Криму?
Всі новини дня
- Голос Америки
Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео
Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.
- Голос Америки
США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).
Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.
“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.
За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.
Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:
- 18 пускових установок M142 HIMARS;
- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;
- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);
- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);
Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.
За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.
Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.
- Голос Америки
Очікування від виступу Байдена «Про стан держави». Відео
Президент США Джо Байден виступить у вівторок ввечері із традиційною промовою «Про стан держави». Серед тем, про які, ймовірно, говоритиме Байден, – стан економіки, соціальні видатки та російська війна в Україні.
Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я
Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.
Форум