Спеціальні потреби

4 липня у США відзначили масовими святкуваннями, на тлі прогресу в подоланні пандемії


Фото: президент США Джо Байден звернувся до гостей прийняття у Білому домі, 4 липня 2021 року.

Днем незалежності від вірусу назвали оглядачі святкування цьогорічного Дня незалежності у США. 4 липня, з нагоди 245-річчя незалежності країни, президент США Джо Байден провів першу масову подію за свого президентства у Білому домі і привітав більше тисячі гостей, представників життєво важливих професій а також військових.

Гості прийняття з нагоди Дня незалежності у Білому домі
Гості прийняття з нагоди Дня незалежності у Білому домі

Байден наголосив на значних зусиллях, яких країна доклала задля подолання пандемії.

«Просто згадайте, де ця країна була рік тому, згадайте де ви були рік тому. Від мовчазних вулиць до велелюдних парадів, вздовж маршрутів яких стоять люди з американськими прапорами. Від порожніх стадіонів та арен до зібрань фанів, які знову радіють разом. Від родин, які притуляли долоні через вікно, до того, що дідусі та бабусі знову обіймають своїх онуків, ми знову бачимось один з одним», - заявив президент США.

Байден закликав американців вакцинуватись від COVID-19, назвавши щеплення «найбільш патріотичною дією, яку можна тепер зробити». Згідно з даними Центрів США з контролю над захворюваннями, приблизно 67% дорослого населення США отримало щеплення щонайменше однією дозою вакцини.

4 липня в різних містах країни відбулись традиційні для 4 липня паради, пікніки, громадські читання Декларації незалежності а також феєрверки.

Феєрверк на День незалежності в Нью-Йорку, 4 липня 2021 року
Феєрверк на День незалежності в Нью-Йорку, 4 липня 2021 року

В Україні, тимчасово повірена США Крістіна Квін у День незалежності виголосила урочисту промову в Одесі поблизу американського корабля USS Ross, що перебуває у Чорному морі для участі в організованих США та Україною навчаннях «Сі Бриз».

«Я хотіла б віддати шану всім службовцям – українським, американським, союзникам й іншим партнерам, які щодня ризикують своїм життям заради захисту основних свобод по всьому світу», - заявила тимчасова повірена США в Україні Крістіна Квін під час святкової промови.

Дивіться також: Святкування ідей, свобод, прав і цінностей: представники діаспори про День незалежності США. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG