Спеціальні потреби

Актуально

Кремль поширює дезінформаційні атаки проти лабораторій, що борються з COVID-19, і на проекти в Україні, - посадовець Держдепу

Trump Impeachment

Росія останніми тижнями активізувала кампанію з дезінформації проти лабораторій Луґара, яку проводило протягом багатьох років. Російські офіційні особи роками робили заяви про те, що США нібито розробляють в лабораторіях Луґара хімічну та біологічну зброю. США неодноразово ці звинувачення відкидали.

Лабораторії, у створенні яких допомагали США, мали на меті допомогти країнам на пострадянському просторі переорієнтувати свої наукові проекти з військового спрямування на підготовку до нових загроз на кшталт пандемій.

Росія веде свою традиційну кампанію з дезінформації проти лабораторій Луґара, зокрема проти лабораторії в Грузії, стверджуючи, що вони створюють віруси. Росія повторює та посилює свою стару брехню та поширила цю брехню на лабораторії в Україні та Вірменії.
Джордж Кент

«15 років тому Сполучені Штати інвестували у створення діагностичних лабораторій для відстеження та дослідження інфекційних захворювань, - пояснив під час онлайн-конференції у вашингтонському аналітичному центрі Фонд Маршалла заступник помічника Дерджсекретаря США Джордж Кент, - вони відомі як лабораторії Луґара, названі на честь покійного сенатора Луґара. Фінансування цих лабораторій закріплено в законі Нанна-Луґара, який передбачає знищення міжконтинентальних балістичних ракет. Ці лабораторії мають на меті допомогти країнам боротися з майбутніми безпековими викликами, у тому числі і біологічними загрозами».

Замість того, щоб працювати разом з рештою країн світу та направити всі свої зусилля на боротьбу з пандемією, Росія вдається до звичної політики дезінформації, каже Кент.

«Дуже прикро, що у той час, коли міжнародна спільнота шукає шляхи співпраці, Росія веде свою традиційну кампанію з дезінформації проти лабораторій Луґара, зокрема проти лабораторії в Грузії, стверджуючи, що вони створюють віруси. Росія повторює та посилює свою стару брехню та поширила цю брехню на лабораторії в Україні та Вірменії. І ми бачимо, що політичні ставленики та контрольовані Росією ЗМІ повторюють цю брехню».

Цю брехню, російську дезінформацію проти лабораторій, які докладають всі зусилля, щоб побороти коронавірус, підхопив та посилив Китай, додає Джордж Кент.

«Якщо подивитися на такі країни як Грузія, Вірменія, Україна та Азербайджан, лабораторії, які проводять тестування на коронавірус зараз, були побудовані там понад десяток років тому. Там працюють науковці, які були навчені відповідати саме на такі виклики (як пандемія коронавірусу- ред. ГА)», – пояснює заступник помічника Держсекретаря США Джлордж Кент.

Як раніше повідомляв проект Голосу Америки «Поліграф», неправдиві заяви у російських ЗМІ звучали стосовно лабораторії у Львові при Дослідницькому Інституті Епідеміології та Гігієни. 30 березня у матеріалі російського сайту Newsfront були опубліковані брехливі заяви про те, що у 2005 році Міністерство охорони здоров’я України та Пентагон підписали угоду про використання цієї установи для розробки біологічної зброї. Жодного документального підтвердження у матеріалі надано не було.

Дивіться також: Мешканець Лос-Анджелеса вирішив під час карантину створити свято собі та іншим. Відео

Всі новини дня

"Танкісти ЗСУ швидко освоюють керування могутнім Challenger 2" - Міноборони Великої Британії  

Танки "Челленджер 2" та "Леопард 2" під час тренувань у Польщі. Фото: Міністерство оборони Великої Британії  

Міноборони Великої Британії повідомило, що українські танкісти дуже швидко засвоюють керування важкими танками “Челленджер 2”.

«Танкісти Збройних Сил України швидко освоюють керування могутнім Challenger 2 цього тижня. Велика Британія надає Україні танки Challenger 2, щоб допомогти їй захистити свою Батьківщину та повернути свою територію”, - написало у Твіттері Міністерство оборони Великої Британії й оприлюднило фотографії із тренувань українських екіпажів.

На сайті Кабінету міністрів Великої Британії повідомляють, що в суботу, 4 лютого, британський прем’єр Ріші Сунак провів телефонну розмову із президентом України Володимиром Зеленським.

“Прем’єр-міністр сказав, що минулого тижня зустрічався з українськими військовими, що тренуються у Великій Британії, його надихнула їхня мужність та історії про їхніх близьких вдома”, - мовиться у повідомленні британського уряду.

"Його увага зосереджена на тому, щоб забезпечити якнайшвидше надходження оборонної військової техніки Великої Британії на лінію фронту", - йдеться у повідомленні Офісу глави британського уряду.

Президент України Володимир Зеленський під час розмови подякував прем’єр-міністру Сунаку за танки та за навчання українських військових.

«У розмові з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком подякував за старт тренувань українських екіпажів на «Челленджерах». Також говорили про подальше розширення спроможностей української армії, різнобічну підтримку України на коротку та довгу перспективу», - написав президент Зеленський у Телеграмі.

Як повідомляв Голос Америки, Україна сподівається, що українські військові зможуть застосувати західні танки на полі бою уже навесні. "Я не думаю, що ми будемо чекати до літа. У нас немає часу чекати", - заявив у коментарі Голосу Америки аташе з питань оборони посольства України у США Борис Кременецький.

Воллес: Британські танки доставлять в Україну до літа. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:26 0:00

Які країни могли б потенційно надати Україні F-16 та додаткову кількість винищувачів МІГ? Відео

Військові аналітики вважають, що винищувачі можуть зіграти вирішальну роль для того, щоб допомогти Україні відбити ймовірний наступ Росії. За словами аналітика з CEPA, ці літаки, якщо вони надійдуть від союзників, зможуть змінити ситуацію на полі бою в Україні.

Іран не дотримується своїх зобов'язань в ядерній сфері – спільна заява США та союзників

Іранські співробітники на заводі у Фордо. Іран пообіцяв МАГАТЕ, що половина з приблизно 1000 центрифуг вироблятиме уран, збагачений майже до 20%, а решта – низькозбагачене паливо до 3,5% для запланованого важководного ядерного реактора. 9 квітня 2009 року. Фото AP/Вахід Салемі

Сполучені Штати та провідні європейські країни заявили, що новий звіт агентства ООН з атомної енергетики свідчить про те, що Іран порушує свої ядерні зобов’язання.

У спільній заяві США, Велика Британія, Франція та Німеччина заявили у п’ятницю, що звіт Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), яке є спостережним органом ООН, свідчить про те, що Іран непослідовно виконує свої ядерні зобов’язання.

МАГАТЕ розкритикувало Іран у середу за те, що він не повідомив про технологічні зміни на заводі, в результаті яких він зміг збагачувати уран до чистоти, близької до збройної.

"Ми, уряди Франції, Німеччини, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів, беремо до відома звіт Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) про те, що Іран вніс суттєві зміни в конфігурацію деяких своїх центрифуг без попереднього інформування Агентства. Ці центрифуги виробляють високозбагачений уран до 60% і розташовані на збагачувальному заводі у Фордо", – мовиться у заяві.

Як заявило агентство, ця зміна суперечить зобов’язанням Ірану, які він взяв на себе, згідно з Угодою про непоширення ядерної зброї.

«Нещодавно повідомлена зміна конфігурації каскадів центрифуг, які використовуються для виробництва урану, майже збройного рівня, підкреслює необхідність виконання Іраном усіх своїх зобов’язань щодо звітності й прийняття будь-яких гарантій, моніторинг яких МАГАТЕ вважає необхідним у світлі виробництва Іраном такого високозбагаченого урану», – мовиться далі у заяві.

Очільник ядерної програми Ірану Мохаммад Есламі відкинув висновки звіту у четвер, назвавши їх «невірними», і стверджуючи, що інспектор агентства зробив помилку. Але США та союзники відкинули його заву.

«Заяви Ірану про те, що ця дія була здійснена помилково, є неадекватними. Ми оцінюємо дії Ірану на основі неупереджених і об’єктивних звітів МАГАТЕ, а не на основі імовірних намірів Ірану», – заявили західні країни.

У заяві також мовиться, що виробництво високозбагаченого урану на заводі у Фордо «несе значні ризики, пов’язані з розповсюдженням, і не має жодного надійного цивільного обґрунтування».

Згідно з ядерною угодою від 2015 року між Іраном і великими західними державами, що називається Спільний всеосяжний план дій (JCPOA), збагачення урану заборонене на цьому об’єкті. Після того, як Сполучені Штати вийшли з угоди у 2018 році та відновили санкції проти Ірану, Ісламська Республіка поступово відмовилася від будь-яких обмежень, встановлених в цій ядерній угоді.

Протоієрей Православної Церкви України о. Андрій Дудченко - про релігійні виклики у час війни. Інтерв'ю

Напередодні у Конгресі США відбувся Український молитовний сніданок. У складі української делегації, що прибула до Вашингтона був й Протоієрей Православної Церкви України о. Андрій Дудченко. Про свої враження від події та релігійні виклики у час війни ми поговорили із отцем у студії Час-Тайм.

Інтервʼю з пастором Мохненком: «Маріуполя більше немає, його знищила Росія». Відео

«Найстрашніший сон, який я бачу після 24-ого, – сон про те, що я не встиг вивезти дітей», – розповідає Голосу Америки відомий релігійний діяч із Маріуполя Геннадій Мохненко. Разом із однодумцями з «Капеланського батальйону Маріуполь» він працює на лінії фронту. На фронті й 11 його синів.

Більше

XS
SM
MD
LG