Спеціальні потреби

Актуально

24% тих, хто перехворів на COVID-19, страждають від зниження когнітивних здібностей - дослідження

Від погіршення пам’яті, уповільнення роботи з інформацією, зменшення концентрації, або так званого «туману в голові» страждають 24% тих, хто перехворів на COVID-19, свідчать результати нового дослідження опублікованого в JAMA Network Open.

Такі наслідки хвороби можуть тривати до 8 місяців, говорять дослідники.

Дослідження проводилось на основі оцінок когнітивних здібностей 740 пацієнтів, психологом через особисті інтерв‘ю. Саме проведення особистих інтерв’ю, повідомляє співавторка дослідження, науковиця Ікханської медичної школи штату Нью-Йорк Жаклін Бекер, є основною сильною стороною цього дослідження, пише Medical News Today.

У тих пацієнтів, які потребували госпіталізації з COVID-19 дослідники виявили більш виражене погіршення здатності запам’ятовувати нову інформацію а також згадувати дані.

Дослідники заявляють - виявлений зв‘язок COVID-19 з функціонуванням людини ставить ключові питання стосовно довготривалого лікування та реабілітації після хвороби.

В статті використано матеріали Medical News Today.

Дивіться також: Гелловін 2021: святковий настрій повертається в оселі американців після ковідної перерви. Відео

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG