Спеціальні потреби

«Капіталізм живий і почувається добре», - Байден відзначив швидке зростання економіки США


Промова співпала у часі з найбільшим за декілька місяців падінням фондових ринків США

Масштабна програма вакцинацій а також втілення «Плану порятунку Америки», що передбачає значні економічні стимули, дозволили досягнути швидкого відновлення економіки США, заявив президент США Джо Байден.

«Моїй адміністрації лише шість місяців, і економіка США переживає найшвидше зростання за 40 років», - виголосив Байден під час промови у Білому домі в понеділок.


Байден заявив, що економіка США створює 60 000 робочих місць кожні 3 дні, а раніше така кількість створювалась за місяць.

«Виявляється, що капіталізм живий і добре почувається, - наголосив він. - Ми досягаємо серйозного прогресу, щоб забезпечити щоб він працював, як і має бути, на благо американського народу», - додав президент США.

Байден також відповів на побоювання щодо прискорення інфляції у США. За оцінками економістів Білого дому, зростання цін має тимчасовий характер, наголосив він.

«Наші експерти переконані: дані свідчать, що зростання цін, яке ми бачимо є очікуваним і тимчасовим. Не можна увімкнути світову економіку і не очікувати цього», - відповів Байден на питання щодо інфляції.

Промова Байдена співпала у часі з найбільшим падінням фондових індексів США з жовтня. В понеділок Dow Jones втратив більше 700 пунктів, або 2,1%, S&P - втратив 1,5% а Nasdaq - 1%, повідомляють ЗМІ.

Оглядачі пов‘язали падіння фондових ринків із поширенням побоювань щодо нової хвилі пандемії коронавірусу, яка може уповільнити економічне зростання у світі.

Відповідаючи на питання преси, Байден зауважив, що, на відміну від колишнього президента США Дональда Трампа, він не вважає динаміку фондового ринку основою для того, щоб судити про економічний стан.

«Я не розглядаю фондовий ринок як засіб, щоб судити про економіку, як це робив мій попередник, - сказав Байден. - Він би минулі п’ять місяців весь час говорив вам, наскільки високі фондові індекси, вищі ніж будь-коли в істроії і досі вони вищі ніж будь-коли в історії, але я не так суджу про економічне зростання».

Дивіться також: Як дезінформація у соцмережах проти вакцинації підживлює новий спалах COVID-19 у США. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG