Спеціальні потреби

Актуально

«Капіталізм живий і почувається добре», - Байден відзначив швидке зростання економіки США

Промова співпала у часі з найбільшим за декілька місяців падінням фондових ринків США

Масштабна програма вакцинацій а також втілення «Плану порятунку Америки», що передбачає значні економічні стимули, дозволили досягнути швидкого відновлення економіки США, заявив президент США Джо Байден.

«Моїй адміністрації лише шість місяців, і економіка США переживає найшвидше зростання за 40 років», - виголосив Байден під час промови у Білому домі в понеділок.


Байден заявив, що економіка США створює 60 000 робочих місць кожні 3 дні, а раніше така кількість створювалась за місяць.

«Виявляється, що капіталізм живий і добре почувається, - наголосив він. - Ми досягаємо серйозного прогресу, щоб забезпечити щоб він працював, як і має бути, на благо американського народу», - додав президент США.

Байден також відповів на побоювання щодо прискорення інфляції у США. За оцінками економістів Білого дому, зростання цін має тимчасовий характер, наголосив він.

«Наші експерти переконані: дані свідчать, що зростання цін, яке ми бачимо є очікуваним і тимчасовим. Не можна увімкнути світову економіку і не очікувати цього», - відповів Байден на питання щодо інфляції.

Промова Байдена співпала у часі з найбільшим падінням фондових індексів США з жовтня. В понеділок Dow Jones втратив більше 700 пунктів, або 2,1%, S&P - втратив 1,5% а Nasdaq - 1%, повідомляють ЗМІ.

Оглядачі пов‘язали падіння фондових ринків із поширенням побоювань щодо нової хвилі пандемії коронавірусу, яка може уповільнити економічне зростання у світі.

Відповідаючи на питання преси, Байден зауважив, що, на відміну від колишнього президента США Дональда Трампа, він не вважає динаміку фондового ринку основою для того, щоб судити про економічний стан.

«Я не розглядаю фондовий ринок як засіб, щоб судити про економіку, як це робив мій попередник, - сказав Байден. - Він би минулі п’ять місяців весь час говорив вам, наскільки високі фондові індекси, вищі ніж будь-коли в істроії і досі вони вищі ніж будь-коли в історії, але я не так суджу про економічне зростання».

Дивіться також: Як дезінформація у соцмережах проти вакцинації підживлює новий спалах COVID-19 у США. Відео

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG