Спеціальні потреби

Актуально

Безкоштовні гроші роздавали у містечку в Каліфорнії. Що показав цей експеримент?

У Стоктоні, містечку поблизу Кремнієвої долини в американській Каліфорнії, з 2019 року триває соціальний експеримент.

Використовуючи кошти пожертв, мерія щомісяця виплачує по 500 доларів 125 довільно обраним мешканцям з порівняно бідний районів. Гроші надаються без жодних умов.

Дослідниці Стасіа Мартін Уест з університету в Теннессі та Емі Кастро з Пенсильванського університету проаналізували інформацію стосовно тих, хто отримував виплату а також контрольної групи мешканців, які не отримували такої виплати. Дослідження включало дані за перший рік експерименту.

Науковиці відзначили низку позитивних моментів, для тих, хто отримував кошти, включаючи більшу стабільність доходів, порівняно з контрольною групою. Отримувачі коштів здебільшого витрачали їх на оплату рахунків за житло, їжу, необхідні речі, виплату боргів. На цигарки та алкоголь витрачалось менше 1% виплати.

Також наявність виплати допомогла з пошуками роботи - кількість зайнятих на повний робочий день зросла на 12 відсоткових пунктів серед отримувачів виплат, порівняно із зростанням на 5 відсоткових пунктів у контрольній групі.

Дивіться також: Техас оголосив про 100% скасування усіх карантинних обмежень у зв'язку з Ковід-19: реакції мешканців штату та лікарів

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG