Спеціальні потреби

«Гаванський синдром» - це реальність і це серйозно - Директор ЦРУ


Директор ЦРУ Вільям Бернс

Американське ЦРУ значно посилило зусилля із подолання Гаванського синдрому. Про це в інтерв‘ю NPR повідомив директор ЦРУ Вільям Бернс.

«Я певний, що те, що пережили наші посадовці і деякі члени родин а також працівники уряду США є реальністю і це серйозно», - сказав Бернс.

Так званий «Гаванський синдром» було вперше зареєстровано на Кубі в 2016 - 2017 роках. Декілька десятків американських дипломатів тоді скаржились на симптоми, що включали головний біль, головокружіння, втрату пам‘яті і могли свідчити про пошкодження головного мозку, подібного до струсу мозку, пише АР. Дехто вважає, що ці проблеми виникли в результаті нападу з використанням мікрохвиль та радіохвиль.

Цього місяця про випадки подібних симптомів у більш ніж 20 американських посадовців у Відні повідомили ЗМІ. США та Австрія розслідують ці повідомлення.

В інтерв‘ю Бернс наголосив, що він серйозно розглядає «дуже реальну можливість», що цей синдром став результатом умисних дій, однак не назвав того, хто може стояти за такими нападами.

Раніше NBC News, з посиланням на інформацію від посадовців західних урядів, повідомляв, що загалом 200 американців скаржились на подібні синдроми і майже половина з них пов‘язана з ЦРУ.

В статті використано матеріали NPR, AP, NBC News.

Дивіться також: Як пройшов аукціон, який охрестили розпродажем сторіччя світу музики. Відео

Як пройшов аукціон, який охрестили розпродажем сторіччя світу музики. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG