Спеціальні потреби

Збільшення оборонної присутності у Чорному морі - в НАТО прокоментували морську операцію за участю есмінців США


Есмінець США «Портер»

Кораблі ВМС США «Портер» і «Дональд Кук» разом з авіацією НАТО та літаками ВМС США провели багатогалузеву морську операцію.

«Чи то наші кораблі, чи літаки, ми тут, у Чорному морі, задля підтримки Болгарії, Грузії, Туреччини, України та Румунії», - йдеться у повідомленні 6-го флоту США, розміщеному у Twitter.

28 січня ракетний есмінець США «Портер» Київ зайшов до Чорного моря. Він провів операції із посилення взаємодіїї із союзниками НАТО а також із американським есмінцем класу Арлей Берк «Дональдом Куком» та кораблем-дозаправником Кайзер-класу «Ларамі», які перебувають у Чорному морі.

В НАТО привітали операції за участю кораблів США у Чорному морі.

У відповідь на неправову та незаконну анексію Криму Росією від України а також продовження мілітаризації Чорного моря, Альянс збільшив оборонну присутність у регіоні і продовжує рішуче підтримувати безпеку в Чорному морі
Речниця НАТО

«Чорне море є стратегічно важливим для НАТО, йдеться у повідомлення речниці НАТО Оани Лунгеску. - Три союзники: Болгарія, Румунія та Туреччина - прибережні країни, а Грузія та Україна є близькими партнерами. У відповідь на неправову та незаконну анексію Криму Росією від України а також продовження мілітаризації Чорного моря, Альянс збільшив оборонну присутність у регіоні і продовжує рішуче підтримувати безпеку в Чорному морі».

Лунгеску відзначила, що флоти країн НАТО регулярно діють у Чорному морі і патрулюють води впродовж приблизно двох третин року. Також іспанські ВПС розмістили шість винищувачів в Румунії на два місяці для патрулювання повітря.

«НАТО також зміцнює підтримку Грузії та України, включаючи шляхом навчання сил прибережної охорони та через обмін інформацією», - додала речниця.

Дивіться також: Блінкен висловив глибоке занепокоєння щодо дій Росії. Відео

Блінкен висловив глибоке занепокоєння щодо дій Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG