Спеціальні потреби

Фаучі порадив не гаяти час на тести на антитіла і попередив про ризики, через нерівномірність вакцинацій від COVID-19


Д-р Ентоні Фаучі, Директор Національного інституту алергій та інфекційних захворювань
Д-р Ентоні Фаучі, Директор Національного інституту алергій та інфекційних захворювань

Головний інфекціоніст США д-р Ентоні Фаучі заявив, що не збирається робити тест на антитіла для того, щоб визначити, чи потрібно йому робити наступне щеплення, і не радить так робити іншим. Про це Фаучі, який зробив щеплення від COVID-19 біля п‘яти місяців тому, заявив в коментарі виданню Insider. Він порадив слідкувати за даними досліджень імунітету тих, хто отримав вакцину а також за лабораторними дослідженнями, для того, щоб мати більше інформації про строки можливого наступного щеплення від COVID-19.

Експерт відзначив, що кількість антитіл з часом спадатиме, але за імунітет до COVID-19 можуть відповідати інші фактори. Серед таких факторів видання Insider назвало клітини B та T. Insider також навів слова д-ра Рейчер Престі з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі про те, що, якщо б в крові були антитіла до кожного патогену, з яким зустрічався пацієнт, то «кров би швидко перетворилась на збірник антитіл».

Федеральна адміністрація США з контролю над продуктами харчування та ліками не рекомендує використовувати тест на антитіла для встановлення, того, чи мають вакциновані особи імунітет до COVID-19. Серед причин називається те, що наразі не доведено, чи означає наявність антитіл імунітет до COVID-19. Також, тест може дати хибний позитивний результат, наприклад, якщо хворий переніс захворювання іншим коронавірусом, а не SARS-CoV-2.

Фаучі також закликав американців активніше вакцинуватись задля захисту від зараження COVID-19 та від важкого перебігу хвороби. В коментарі CNN він застеріг, що з поширенням більш заразного штаму «Дельта», спалахи захворювань можуть статись у регіонах США, де рівень вакцинацій є найнижчим. Різниця в рівні вакцинацій може створити ситуацію, коли існуватиме «дві Америки», заявив він.

«Коли такий низький рівень вакцинацій накладається на новий штам, який має високу ефективність поширення, в недовакцинованих регіонах - штатах, містах чи округах - будемо бачити такі окремі плями... це, немов, ми отримаємо дві Америки», - говорить Фаучі.

Наразі у США вакциновано більше 46% населення, згідно з даними Центрів США із контролю над захворюваннями. Однак, в низці штатів, таких як Арканзас, Алабама, Луїзіана та Міссісіпі, рівень вакцинацій не перевищує 35%.

Дивіться також: У США, темпи імунізації суттєво зменшилися в порівнянні з весною. Відео

У США, темпи імунізації суттєво зменшилися в порівнянні з весною. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

XS
SM
MD
LG