Спеціальні потреби

НАСА полагодила телескоп Хаббл у космосі


Телескоп Хаббл

Американській космічній агенції НАСА вдалось відновити роботу легендарного космічного телескопа Хаббл. Через технічні збої, телескоп припинив роботу місяць тому.

В четвер агенції вдалось успішно переключити роботу телескопа на резервне обладнання, а в суботу телескоп поновив дослідницьку діяльність, повідомили в НАСА.

«Хаббл - це ікона, що впродовж більше трьох десятків років надає надзвичайні дані про космос», - заявив адміністратор НАСА Білл Нельсон.

Причиною збоїв в роботі телескопа, який вже не один десяток років перебуває на орбіті, були неполадки в роботі карти пам‘яті, пояснили в Центрі космічних польотів Годдар в Меріленді.

Галактика NGC 2608, зображення зроблене телескопом Хаббл
Галактика NGC 2608, зображення зроблене телескопом Хаббл

З 1990 року Хаббл спостерігає за всесвітом вже 31 рік. Він зробив більше 1,5 мільйона спостережень всесвіту і більше 18 000 наукових робіт було написано з використанням зібраних ним даних. Його дані стали основою для важливих космічних відкриттів в сфері прискореного розширення всесвіту, еволюції галактик і дослідження атмосфери планет поза Сонячною системою, повідомили в НАСА.

Дивіться також: До ведмежого притулку "Домажир" у Львівській області привезли трьох маленьких ведмежат. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG