Спеціальні потреби

Актуально

Розвідка США: Китай «переорієнтовує кампанію впливу» на команду Байдена

Вільям Іваніна

Китайські агенти активізували зусилля із впливу на команду новообраного президента США Джо Байдена. Про це Білл Іваніна, директор Центру контррозвідки та безпеки США заявив під час події в американському аналітичному центрі «Аспенський інститут» у середу.

«Ми бачимо активізацію з боку Китаю, який, як ми і передбачали, переорієнтовує кампанію впливу проти нової адміністрації», - заявив Іваніна.

Він наголосив, що кампанія зі зловмисного впливу Китаю спрямована «не лише проти тих, хто увійде до нової адміністрації, але і людей з оточення нової адміністрації».

Протягом минулого року США заарештували декількох дослідників, пов‘язаних з китайськими збройними силами. «Ці п‘ять-шість арештів були просто верхівкою айсберга і, чесно кажучи, ми та інші не усвідомлювали наскільки він є великим», - заявив під час виступу на події Джон Демерс, голова служби національної безпеки Міністерства юстиції США.

Більше тисячі дослідників, пов‘язаних із військом Китаю, полишили країну, в результаті кампанії спрямованої проти крадіжки високих технологій китайськими агентами, додав Демерс.

Раніше Іваніна попереджав про те, що Китай намагався вплинути на вибори у США. Президент США Дональд Трамп неодноразово наголошував на важливості протистояння зловмисному впливу Китаю у США.

Дивіться також: Барр призначив спецпрокурора для розслідування справи про початок слідства щодо втручання Росії у вибори США 2016 року. Відео

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG