Спеціальні потреби

Актуально

"Вивчай і розрізняй": українських школярів навчають медіаграмотності

Директорка проєкту "Вивчай та розрізняй" Мехрі Дракман (IREX)

Хопчик і дівчинка під парасолькою, на яку ллються потоки... інформації. Це логотип проєкту «Вивчай та розрізняй», що запроваджує медіаграмотність у шкільну освіту.

Вже кілька років українські школярі вчаться відрізняти правду від брехні просто під час уроків з української літератури, історії, мистецтвознавства.

Проходячи, наприклад, тему Реформації в країнах Західної Європи, їх попросять проаналізувати сучасні газетні повідомлення про постать Мартіна Лютера. І пропонують поміркувати: чому автори по-різному інтерпретують одні й ті самі історичні події? А вивчаючи Конституцію Пилипа Орлика, учитель дасть дітям завдання розібрати першоджерело. Бо хоч документ і широковідомий, але обріс міфами.

Як розпізнати фотофейк? Як викрити бота?


Як розпізнати фотофейк? Як викрити бота? Як упевнитись в справжності того чи іншого акаунту в соцмережі?

Такі вправи, вікторини, тести з інформаційної грамотності інтегровані в освітній процес. І їхня головна мета – навчити старшокласників оцінювати інформацію критично.

Проєкт «Вивчай та розрізняй» стартував у 2018 році, і на сьогоднішній день діє вже у понад 650 школах по всій Україні, - розповіла директорка проєкту Мехрі Дракман під час онлайн-конференції, присвяченої здобуткам медіаграмотності в освіті.

Методика уроків, розроблена IREX та Академією української преси за підтримки Посольства США та Великої Британії в Україні, отримала офіційний гриф Міністерства освіти і зараз поширюється урядом на решту українських закладів освіти.

Проєкт дає змогу українській молоді краще відрізняти факти від суджень та припущень


Як сказала керівниця проєктів з протидії дезінформації з посольства Великобританії в Україні Флора Блоуер, «Проєкт дає змогу українській молоді краще відрізняти факти від суджень та припущень як у засобах масової інформації, так і в Інтернеті. Піддавати сумніву неправдиві історії і приймати обґрунтовані рішення щодо того, яку інформацію вони споживають, поширюють та відтворюють».

Як додав аташе з питань культури посольства США в Україні Шон О’Хара, «Подібно до того як вакцини пом’якшують поширення пандемії, освіта з медіаграмотності вакцинує наше суспільство від зовнішніх маніпуляцій».

Шон О'Хара
Шон О'Хара


За словами О’Хари, «Ми пишаємося нашим тісним співробітництвом з Україною та Великобританією з питань протидії дезінформації, включаючи зовнішню дезінформкцію, що фінансується тією державою, яка хоче підірвати віру наших громадян у демократію».

«Це виклик, з яким стикаються всі три наші країни», - сказав представник посольства США.

проєкт ще й зробив шкільні уроки цікавішими


Проєкт «Вивчай і розрізняй» припав до душі і вчителям. Окрім корисних навичок з розпізнавання пропаганди та маніпуляцій, проєкт ще й зробив шкільні уроки цікавішими. Про це заявили 95% учителів, які взяли участь в опитуванні, проведеному в школах, де діє проєкт.

А дослідження, здійснене серед учнів, які вже пройшли курс медіаграмотності, довело: вони краще відрізняють факти від суб’єктивних суджень, а правдиві новини - від неправдивих.

Дивіться також: Як пандемія допомагає розвивати стосунки і створювати сім’ї? – експерти. Відео

Як пандемія допомагає розвивати стосунки і створювати сім’ї? – експерти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG