Актуально
"Вивчай і розрізняй": українських школярів навчають медіаграмотності

Хопчик і дівчинка під парасолькою, на яку ллються потоки... інформації. Це логотип проєкту «Вивчай та розрізняй», що запроваджує медіаграмотність у шкільну освіту.
Вже кілька років українські школярі вчаться відрізняти правду від брехні просто під час уроків з української літератури, історії, мистецтвознавства.
Проходячи, наприклад, тему Реформації в країнах Західної Європи, їх попросять проаналізувати сучасні газетні повідомлення про постать Мартіна Лютера. І пропонують поміркувати: чому автори по-різному інтерпретують одні й ті самі історичні події? А вивчаючи Конституцію Пилипа Орлика, учитель дасть дітям завдання розібрати першоджерело. Бо хоч документ і широковідомий, але обріс міфами.
Як розпізнати фотофейк? Як викрити бота?
Як розпізнати фотофейк? Як викрити бота? Як упевнитись в справжності того чи іншого акаунту в соцмережі?
Такі вправи, вікторини, тести з інформаційної грамотності інтегровані в освітній процес. І їхня головна мета – навчити старшокласників оцінювати інформацію критично.
Проєкт «Вивчай та розрізняй» стартував у 2018 році, і на сьогоднішній день діє вже у понад 650 школах по всій Україні, - розповіла директорка проєкту Мехрі Дракман під час онлайн-конференції, присвяченої здобуткам медіаграмотності в освіті.
Методика уроків, розроблена IREX та Академією української преси за підтримки Посольства США та Великої Британії в Україні, отримала офіційний гриф Міністерства освіти і зараз поширюється урядом на решту українських закладів освіти.
Проєкт дає змогу українській молоді краще відрізняти факти від суджень та припущень
Як сказала керівниця проєктів з протидії дезінформації з посольства Великобританії в Україні Флора Блоуер, «Проєкт дає змогу українській молоді краще відрізняти факти від суджень та припущень як у засобах масової інформації, так і в Інтернеті. Піддавати сумніву неправдиві історії і приймати обґрунтовані рішення щодо того, яку інформацію вони споживають, поширюють та відтворюють».
Як додав аташе з питань культури посольства США в Україні Шон О’Хара, «Подібно до того як вакцини пом’якшують поширення пандемії, освіта з медіаграмотності вакцинує наше суспільство від зовнішніх маніпуляцій».
За словами О’Хари, «Ми пишаємося нашим тісним співробітництвом з Україною та Великобританією з питань протидії дезінформації, включаючи зовнішню дезінформкцію, що фінансується тією державою, яка хоче підірвати віру наших громадян у демократію».
«Це виклик, з яким стикаються всі три наші країни», - сказав представник посольства США.
проєкт ще й зробив шкільні уроки цікавішими
Проєкт «Вивчай і розрізняй» припав до душі і вчителям. Окрім корисних навичок з розпізнавання пропаганди та маніпуляцій, проєкт ще й зробив шкільні уроки цікавішими. Про це заявили 95% учителів, які взяли участь в опитуванні, проведеному в школах, де діє проєкт.
А дослідження, здійснене серед учнів, які вже пройшли курс медіаграмотності, довело: вони краще відрізняють факти від суб’єктивних суджень, а правдиві новини - від неправдивих.
Дивіться також: Як пандемія допомагає розвивати стосунки і створювати сім’ї? – експерти. Відео
Всі новини дня
Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео
Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.
Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.
- Голос Америки
Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео
Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.
Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.
«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео
Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.
Facebook Forum