Спеціальні потреби

ОЕСР: 130 країн погодились - податок на корпорації має бути щонайменше 15%


130 країн, що представляють 90% економіки світу погодились, що мінімальний податок на корпорації в світі має становити 15%, заявили в Організації економічного співробітництва та розвитку.

В організації сподіваються, що така реформа зупинить конкуренцію між країнами за інвесторів, так звані «перегони до дна», в ході яких уряди знижують корпоративний податок і втрачають важливі бюджетні надходження.

«Реформа осучаснить ключові елементи міжнародної системи оподаткування, якій вже більше ста років і яка вже не служить цілям глобалізованої та цифрової економіки 21 століття», - йдеться в заяві ОЕСР.

За оцінками ОЕСР, така податкова реформа в світі дозволить урядам збільшити щорічні надходження на 150 -240 млрд дол.

Ініціативу із встановлення мінімального корпоративного податку в світі активно просувають США.

«Історичним днем економічної дипломатії», - назвала день прийняття доповленості ОЕСР міністр фінансів США Дженнет Єллен.

«Тепер ми маємо шанс розбудувати внутрішню та світову систему оподаткування, яка дозволить американським працівникам та підприємствам конкурувати та вигравати в світовій економіці», - заявила вона.

Раніше оглядачі заявляли, що встановлення єдиного податку може полегшити США завдання втримати у себе корпорації, навіть якщо буде затверджено масштабний плану з підтрмки інфрастуктури, який просуває президент США Джо Байден.

Потужні світові економіки, такі як Німеччина, Франція, Канада, Японія - серед тих, хто підтримав запровадження світової мінімальної ставки податку. Однак, деякі країни ЄС, зокрема Ірландія, та Угорщина, де ставки корпоративних податків серед найнижчих в Європі, і складають 12,5% та 9%, відповідно, заяву не підписали.

Україна серед тих, хто заяву підписав. В Україні ставка податку на прибуток корпорацій складає 18%.

Дивіться також: В Україні запрацював ринок землі: західні експерти та дипломати вітають Україну, називаючи це проривом. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG