Спеціальні потреби

Moderna тестуватиме вакцину, яка б краще захищала від нового штаму COVID-19


Компанія Moderna заявляє, що її теперішня вакцина надає захист від нових штамів коронавірусу, які поширились у Великій Британії та Південній Африці.

Вакцина викликала імунну реакцію «до всіх основних нових штамів», включаючи B.1.1.7 та B1.351, вперше виявлених у Британії та Південній Африці, відповідно, йдеться в заяві компанії, виданій у понеділок.

При цьому в компанії зазначили, що імунна відповідь на штам вірусу з Південної Африки, була дещо меншою. Хоча кількість антитіл, вироблених завдяки вакцині, була вищою, ніж потрібно для захисту від вірусу, результати дослідження можуть вказувати на «можливість того, що імунітет до B.1.351 закінчиться раніше».

Водночас, «із міркувань максимальної перестороги», компанія працює над розробкою посиленої вакцини проти вірусу з Південної Африки, йдеться в заяві. Компанія планує незабаром розпочати першу фазу тестування вакцини в США.

Британський штам коронавірусу виявився на 30-70% більш заразним, ніж попередній поширений штам, заявили науковці країни. Також, цей штам може бути на 30% більш смертоносним, сказав у п‘ятницю прем‘єр-міністр країни Борис Джонсон.

Президент США Джо Байден планує поновити обмеження на подорожі іноземців з Британії, більшості Європейських країн до США а також поширити цю заборону на тих, хто прибуває з Південної Африки.

Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі схвально відгукнувся про плани адміністрації. «Нас непокоїть мутація в Південній Африці, - сказав Фаучі в інтерв‘ю CBS у понеділок. - Ми це активно вивчаємо. Очевидно, це інший і більш загрозливий штам, порівняно до Британського і, гадаю, є вірним обмежити подорожі для негромадян США».

Дивіться також: Стадіони, виставкові центри і парки розваг стають центрами вакцинації у Каліфорнії. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG