Спеціальні потреби

Актуально

Ціни на газ і не тільки - експерти про те, чому місія МВФ завершила роботу в Україні без результатів

У суботу місія МВФ завершила роботу в Україні без оголошення прогресу щодо наступного траншу програми stand-by.

Рішення уряду знизити ціну на газ для населення відновило практику існування двох цін на газ, яка створює ризики зловживань
Вважає Андерс Аслунд

«Обговорення було продуктивним, однак потрібен більший прогрес задля завершення першого перегляду програми», - говорить постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму дописі у Facebook подякував місії Фонду за роботу і заявив, що в результаті обговорення сторони «домовились про наступні кроки, обговорили строки їх виконання і ми чітко розуміємо очікувані результати».

Цього разу, основним каменем спотикання в переговорах з місією стало питання ціни на газ, вважає економіст американського центру «Атлантична рада» Андерс Аслунд. На думку аналітика, рішення уряду знизити ціну на газ для населення відновило практику існування двох цін на газ, яка створює ризики зловживань.

«МВФ не проти субсидій для населення, коли ціна зростає, але рішуче виступає проти існування двох цін на газ», - заявив Аслунд в коментарі «Голосу Америки».

Однак, зауважив економіст, і без цього, ймовірно рішення про завершення першого перегляду прийнято б не було, через відкат у подоланні корупції. Аслунд наголосив на тому, що сьогодні Кабінет Міністрів України схвалив законопроект, який може змінити керівництво НАБУ.

НАБУ наразі є найпотужнішою ланкою антикорупціної мережі. Якщо його [Ситника] змусять піти, це буде голосування на користь корупції.
Андерс Аслунд

«Сьогодні, як ви можливо бачили, Кабінет Міністрів схвалив законопроект, який усував би Артема Ситника з НАБУ. Це є кроком назад. Якщо це стане законом, то створить велику перепону для МВФ. Тому, я не очікую швидкого відновлення фінансування МВФ. Багато що потрібно зробити», - говорить аналітик.

Важливо, щоб працювали всі антикорупційні інституції в Україні, зауважує аналітик.

«НАБУ наразі є найпотужнішою ланкою антикорупціної мережі. Якщо його [Ситника] змусять піти, це буде голосування на користь корупції. Тому, якщо Кабінет проголосував сьогодні за корупцію, то на це треба вказувати. Сподіваюсь, що закон не буде прийнято».

Аслунд відзначив гарну роботу антикорупційного суду і наголосив на важливості призначення незалежного антикорупційного прокурора.

Те, що місія поїхала з України без домовленості про перший перегляд було передбачуваним, твітує британський економіст Тімоті Еш.

«Обмеження ціни на газ стало останнім гвіздком у домовину сподівань на підписання. Гадаю, Фонд почекає завершення дії обмеження в квітні, перед тим, як спробувати знову», - пише Еш.

З ним погоджується і колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

Мало хто очікував на оголошення про позитивний результат місії, адже «Київ зробив крок назад з ключової реформи МВФ, наприклад, обмеження газової ціни», - твітує Пайфер.

Аналітик американського Центру міжнародних стратегічних досліджень (CSIS) Марк Собель вітає жорстку позицію МВФ щодо України, зокрема з питання стабілізації, ринковому ціноутворенні на енергоресурси, захисті реформи банків та НБУ.

«МВФ забагато провів роботи протягом років, щоб дозволити відкат», - написав аналітик у Twitter.

Дивіться також: Слово захисту – у Сенаті заслуховують адвокатів Дональда Трампа у справі імпічменту

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG