Спеціальні потреби

Актуально

Рада МВФ підтримала програму, за якою Україна може отримати 2,7 млрд дол

Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва

Виконавча Рада МВФ підтримала програму розміщення Спеціальних прав запозичень (SDR) на 650 млрд доларів, що є найбільшим розміщенням SDR за історію МВФ.

Метою програми є надати підтримку та ліквідність країнам світу і прискорити відновлення економіки після кризи, спричиненої пандемією, повідомили у Фонді.

Директорка-розпорядниця Фонду Кристаліна Георгієва назвала програму «уколом в руку для світу», а теперішню кризу - «найбільшою з часів Великої депресії».

Розміщення SDR відбудеться вже до кінця місяця, заявила Георгієва. Для того, щоб остаточно затвердити програму, її має схвалити виконавча рада та правління МВФ.

SDR розподіляються між країнами-учасницями МВФ без умов, пропорційно їхнім квотам. Зазвичай такі розподіли відбуваються в часи кризи. Минулого разу SDR на суму 250 млн дол було розподілено в 2009 році.

«В 2009 році розміщення SDR зробило значний внесок до відновлення після світової фінансової кризи і я впевнена, що це нове розміщення матиме такий же сприятливий вплив і зараз», - заявила Георгієва.

За оцінками, Україна може отримати до 2,7 млрд доларів за програмою.

«В цілому це дуже позитивний крок з боку МВФ у тому числі для України, так як допоможе Уряду спокійно управляти публічними фінансами». Так це рішення прокоментував у Facebook представник України в МВФ Владислав Рашкован.

Опитані Голосом Америки західні економісти загалом позитивно оцінили програму, але висловили застереження, що для України, яка зараз веде переговори в рамках програми stand-by, стимул виконувати обіцянки перед МВФ може зменшитись.

Розподіл SDR стане «великим позитивом для України», говорить британський економіст Тімоті Еш з BlueBay Investments. «Україна мабуть отримає 2,7 млрд дол в будь-якому разі у вересні, незалежно від того, що вона робить за угодою stand-by».

«Можливо зараз їм не так конче потрібні гроші, - говорить він. - Може вони думають, що їм зійде з рук певні реформи не робити і залучити ринкове фінансування. Але, зрештою Зеленський та його уряд самі дбають про боротьбу з корупцією».

«Ми історично бачимо, що коли фінансова ситуація в Україні складна, урядові легше отримати голоси в Раді і знайти політичну волю для просування реформ», - зауважує нью-йоркському фінансист Нік Стедміллер.

Ймовірно, Україна зможе використати гроші, отримані за програмою розподілу SDR не лише для поповнення резервів Нацбанку, але і «для Міністерства фінансів також. Тому це важливо», говорить Еліна Рибакова, заступниця головного економіста Міжнародного інституту фінансів, що у Вашингтоні. Хоча теперішня потреба України в грошах може бути і не настільки нагальною, але варто дивитись на рік наперед, радить вона.

Дивіться також: Американські експерти оцінили шанси України отримати гроші МВФ. Відео

Американські експерти оцінили шанси України отримати гроші МВФ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG