Спеціальні потреби

Актуально

Рада МВФ підтримала програму, за якою Україна може отримати 2,7 млрд дол

Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва

Виконавча Рада МВФ підтримала програму розміщення Спеціальних прав запозичень (SDR) на 650 млрд доларів, що є найбільшим розміщенням SDR за історію МВФ.

Метою програми є надати підтримку та ліквідність країнам світу і прискорити відновлення економіки після кризи, спричиненої пандемією, повідомили у Фонді.

Директорка-розпорядниця Фонду Кристаліна Георгієва назвала програму «уколом в руку для світу», а теперішню кризу - «найбільшою з часів Великої депресії».

Розміщення SDR відбудеться вже до кінця місяця, заявила Георгієва. Для того, щоб остаточно затвердити програму, її має схвалити виконавча рада та правління МВФ.

SDR розподіляються між країнами-учасницями МВФ без умов, пропорційно їхнім квотам. Зазвичай такі розподіли відбуваються в часи кризи. Минулого разу SDR на суму 250 млн дол було розподілено в 2009 році.

«В 2009 році розміщення SDR зробило значний внесок до відновлення після світової фінансової кризи і я впевнена, що це нове розміщення матиме такий же сприятливий вплив і зараз», - заявила Георгієва.

За оцінками, Україна може отримати до 2,7 млрд доларів за програмою.

«В цілому це дуже позитивний крок з боку МВФ у тому числі для України, так як допоможе Уряду спокійно управляти публічними фінансами». Так це рішення прокоментував у Facebook представник України в МВФ Владислав Рашкован.

Опитані Голосом Америки західні економісти загалом позитивно оцінили програму, але висловили застереження, що для України, яка зараз веде переговори в рамках програми stand-by, стимул виконувати обіцянки перед МВФ може зменшитись.

Розподіл SDR стане «великим позитивом для України», говорить британський економіст Тімоті Еш з BlueBay Investments. «Україна мабуть отримає 2,7 млрд дол в будь-якому разі у вересні, незалежно від того, що вона робить за угодою stand-by».

«Можливо зараз їм не так конче потрібні гроші, - говорить він. - Може вони думають, що їм зійде з рук певні реформи не робити і залучити ринкове фінансування. Але, зрештою Зеленський та його уряд самі дбають про боротьбу з корупцією».

«Ми історично бачимо, що коли фінансова ситуація в Україні складна, урядові легше отримати голоси в Раді і знайти політичну волю для просування реформ», - зауважує нью-йоркському фінансист Нік Стедміллер.

Ймовірно, Україна зможе використати гроші, отримані за програмою розподілу SDR не лише для поповнення резервів Нацбанку, але і «для Міністерства фінансів також. Тому це важливо», говорить Еліна Рибакова, заступниця головного економіста Міжнародного інституту фінансів, що у Вашингтоні. Хоча теперішня потреба України в грошах може бути і не настільки нагальною, але варто дивитись на рік наперед, радить вона.

Дивіться також: Американські експерти оцінили шанси України отримати гроші МВФ. Відео

Американські експерти оцінили шанси України отримати гроші МВФ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG