Спеціальні потреби

Зусилля США зі стабілізації нафтового ринку поки не змогли зупинити цінову війну Саудівської Аравії та Росії


Світові ціни на нафту впали до найнижчих показників за 18 років у вівторок, знизившись на 60% з початку 2020 року. З 1 квітня припиняє діяти домовленість ОПЕК та Росії про обмеження продажу нафти на світових ринках. В березні під час зустрічі з ОПЕК, Росія не підтримала нову домовленість про підвищення обмежень, що спонукало Саудівську Аравію заявити про нарощування продажів до 12 мільйонів барелів на день з близько 9,7 мільйона в лютому. Росія та ОАЕ на той час також заявили про плани збільшити продажі. Це та зменшення попиту на нафту на тлі пандемії коронавірусу, призвело до значного падіння нафтових цін та ринкової нестабільності.

Щоб заспокоїти нафтовий ринок, США планують зустрітись з Саудівською Аравією та Росією, заявив президент США Дональд Трамп під час брифінгу в Білому домі у вівторок. Президент США підняв питання нафтових цін у своїх обговореннях з російським президентом Путіним та крон-принцем Саудівської Аравії Мохаммедом бін Салманом.

«Ці дві країни обговорюють ситуацію і я за потреби приєднаюсь у відповідний час», - зауважив Трамп. Він висловив занепокоєння, що падіння цін на нафту зашкодить нафтовидобувній галузі у США. Швидке зростання видобутку сланцевої нафти протягом останніх років, вивело США на провідні позиції серед світових нафтовиробників. «Не варто втрачати промисловіть - через це можна втратити галузь», - сказав він. Трамп все ж зазначив, що споживачі виграють від низьких цін на паливо.

1 квітня, міністр енергетики США провів переговори зі своїм російським колегою. «Сьогодні міністр Бруєтт та російський міністр енергетики Олександр Новак провели конструктивне обговорення теперішньої нестабільності на нафтових ринках», - йдеться в повідомленні Міністерства енергетики США. «Міністр Бруєтт та міністр Новак обговорили події на ринку і домовились продовжити діалог між основними виробниками енергоресурсів, включаючи через G20, стосовно безпрецедентного часу нестабільності у світовій економіці», - йдеться в заяві.

Попри заяви американської сторони про необхідність стабілізації, Саудівська Аравія не відмовилась від планів наростити продаж нафти на світовому ринку починаючи з 1 квітня. Країна вже навантажила два супертанкери нафти для поставок у Європу, повідомляє Bloomberg. Росія, хоч і заявила про недоцільність збільшення видобутку у поточній ціновій ситуації, все ж ще не продемонструвала готовність вживати кроки задля досягнення домовленості.

Дивіться також: Час-Тайм. Лікування КОВІД-19: які медпрепарати схвалені, які тестують у США

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG