Спеціальні потреби

Актуально

«Ми здатні об'єднати сили, коли це необхідно» - українські та американські військові про підсумки «Сі Бриз»

У Чорному морі завершились українсько-американські військові навчання «Сі Бриз - 2020». Через пандемію COVID-19 формат навчань довелося змінити, але це не завадило військовим виконати всі поставлені завдання

8 країн, 23 кораблі, 19 повітряних суден. Упродовж тижня українські військові моряки, разом із партнерами, вправлялися в ураженні морських цілей з гелікоптера, вчилися ескортувати патрульні літаки, відпрацьовували розуміння спільних команд та сигналів маневрування.

Через пандемію цьогорічні навчання «Сі Бриз» проходили лише у морському форматі, без берегової фази. Навіть керувати діями на морі штабам довелося дистанційно. Те, чого ніколи не робили раніше, здавалося викликом, а обернулося безцінним досвідом. Налагодили нові способи комунікації з партнерами по НАТО, сказав «Голосу Америки» командувач ВМС України Олексій Неїжпапа, коментуючи підсумки навчань.

Ще один крок до наближення до стандартів НАТО


«Підсумовуючи цей захід, ми можемо сказати, що він був повністю вдалим. У нас є чим пишатися. Усі завдання, які були поставлені кораблям у морі, були виконані, незважаючи на зміни в обстановці. Це ще один крок вперед. Ще один крок до набуття спроможності Військово-Морських Сил. Ще один крок до наближення до стандартів НАТО», - заявив контрадмірал Неїжпапа.

Успіх навчань відзначила також американська сторона. Підбиваючи підсумки «Сі Бриз - 2020», морський стратег, капітан ВМС США Джозеф Гальяно під час заключного прес-брифінгу телефоном зауважив:

Ця мережа союзників та партнерів здатна зібрати сили воєдино, коли це необхідно


«Потужність нашої мережі союзників та партнерів, яку ми збудували в Європі протягом останніх десятиліть, підтверджується щоразу, коли випадає нагода діяти разом. Ця мережа союзників та партнерів здатна зібрати сили воєдино, коли це необхідно, а потім роззосередитись, коли потреби нема. «Сі Бриз -2020» став ще одним прикладом спроможності об'єднати сили країн - членів НАТО з країнами - учасниками програми «Партнерство заради миру», і спільно діяти в одному регіоні з метою досягнення стабільності й безпеки на Чорному морі».

З кожними навчаннями учасники «Сі Бриз» вдосконалюють взаємосумісність своїх збройних сил, - сказав під час брифінгу капітан Вільям Пеннінгтон, що представляє авіацію ВМС США.

«Цього року, зіткнувшись з викликом COVID-19, ми скористалися досягненнями минулих навчань, щоб мати змогу керувати маневрами віддалено. Це засвідчує, як важливо проводити такі навчання, випрацьовуючи спільне розуміння безпеки у Чорному морі», - заявив Пеннінгтон.

Відповідаючи на запитання журналістів про те, чи вплинула російська загроза на підготовку та проведення «Сі Бриз – 2020», представники американських ВМС заявили: навчання не плануються на основі якоїсь конкретної загрози. Підхід полягає у тому, що враховується, як було сказано, «динамічне середовище безпеки».

«Ми намагаємося здійснити низку тренувань, які поліпшать нашу сумісність та здатність воювати разом. Щоб, якою б не була загроза безпеці та стабільності у Чорному морі, ми могли б відповісти на це разом, захистивши Європу в цілому», - сказав капітан Гальяно.

А тим часом українські військові експерти в один голос твердять: найбільша небезпека нині загрожує Україні з моря, де панує російський флот.

«На жаль, за 6 років після початку війни Україна не змогла зробити прорив у розбудові українського військового флоту», - сказав «Голосу Америки» військовий експерт Михайло Самусь.

розвиток співпраці зі Сполученими Штатами є одним з генеральних напрямків підвищення боєздатності українського флоту.


За його словами, «На морі ми поки що повністю програємо Росії по всіх параметрах: за корабельним складом, засобами підводної боротьби, за ракетною зброєю. І тому якраз розвиток співпраці зі Сполученими Штатами є одним з генеральних напрямків підвищення боєздатності українського флоту. Бо надання Україні сучасних американських військових катерів – один з елементів того, що ситуація в Чорному морі буде стабілізуватись», – вважає експерт.

Українсько-американські навчання «Сі Бриз» працюють на боєздатність ВМСУ. Тому не випадково Росія знову намагалася перешкодити їх проведенню, кажуть експерти.

«З боку Російської Федерації, уже традиційно, ми бачимо активні заходи протидії», - сказав «Голосу Америки» адмірал ВМСУ Ігор Кабаненко.

За його словами, під час цьогорічних навчань «...були і якісь нові елементи: залякування по радіозв’язку кораблів інших країн, мовляв, вони знаходяться не в тій зоні, де повинні знаходитись. Російська Федерація перекрила також районами проведення своїх власних навчань – з бойовою стрільбою і авіацією – ті райони, які заздалегідь були заявлені як райони проведення «Сі Бриз».

увесь цей зовнішній шум, що виходив від Росії, жодним чином на нас не вплинув


Коментуючи провокації росіян, капітан американських ВМС Джозеф Гальяно назвав їх «зовнішнім шумом». Відповідаючи на запитання журналістів про роль російської дезінформаційної кампанії, він сказав:

«Ні, проведенню навчань це ніяк не зашкодило. Не можу сказати, що я пильно за цим стежив, бо був зайнятий відпрацюванням навчальних завдань. Отож увесь цей зовнішній шум, що виходив від Росії, жодним чином на нас не вплинув».

Дивіться також: У Чорному морі завершились українсько-американські військові навчання «Sea Breeze-2020». Відео

Всі новини дня

“Фальшиві референдуми – ознака страху Росії перед українським контрнаступом” – міністр закордонних справ Латвії. Ексклюзивне інтервʼю

Незаконна спроба анексії окупованих територій України – свідчення страху Росії перед успіхом українського контрнаступу. Про це заявив міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс в ексклюзивному інтервʼю журналістці грузинської служби «Голосу Америки» Еці Маґалдадзе.

Яке юридичне значення мають псевдореферендуми та спроба анексії – юристи-міжнародники. Відео

США та союзники України в один голос заявляють – ніколи не визнають так званих референдумів чи спроб Росії анексувати українські території. Чи має цей процес будь-яке юридичне значення – розбиралася Наталія Леонова.

Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо України. США винесуть її на Генеральну Асамблею наступного тижня

Під час голосування щодо резолюції в Раді Безпеки ООН 30 вересня 2022 року посол Росії в ООН Василь Небензя єдиний був проти, як і на цьому фото від  25 лютого 2022 року, зробленому через два дні після нападу Росії на Україну.

Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, яка засуджує проголошену Москвою анексію частини України. За резолюцію, внесену yп'ятницю Сполученими Штатами та Албанією проголосувало 10 країн, Індія, Китай, Бразилія та Габон утрималися.

Держсекретар Ентоні Блінкен ще перед голосуванням в п’ятницю заявив, що наступного тижня США та Албанія винесуть резолюцію на голосування в Генеральній Асамблеї, яка складається з 193 членів, і де не діє право вето.

«Якщо Росія заблокує Раду Безпеки у виконанні своїх обов'язків, ми попросимо Генеральну Асамблею ООН, де кожна країна має право голосу, чітко дати зрозуміти, що перекроювати кордони силою неприйнятно», – сказав Блінкен.

Раніше президент Росії Володимир Путін оголосив про анексію чотирьох частково окупованих Росією регіонів України, які складають 15% території України. Як зауважують оглядачі, це – найбільша анексія в Європі з часів Другої світової війни. Цей крок рішуче відкинули західні країни і навіть багато близьких союзників Росії.

Посолка США Лінда Томас-Грінфілд представила резолюцію, що закликала не визнавати жодних змін статусу Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей України та зобов'язувала Росію вивести свої війська.

У залі ради вона стверджувала, що спроба анексії території суверенної нації суперечить основоположним принципам Організації Об’єднаних Націй, і сказала, що Путін на Червоній площі святкує «це явне порушення міжнародного права» концертом. Київ і західні лідери засудили «референдуми», що проходили «під дулом зброї», як фальсифікацію.

Посол Росії в ООН Василь Небензя, який єдиний підняв руку, голосуючи проти резолюції, стверджував, що окуповані Росією регіони самостійно вирішили бути частиною Росії.

«Повороту назад не буде, як намагається нав’язати сьогоднішній проект резолюції», – сказав Небензя.

Китай висловив занепокоєння щодо «тривалої та розширеної кризи» в Україні.

Представник Пекіна в ООН Чжан Цзюнь стверджував, що "суверенітет і територіальна цілісність усіх країн повинні бути захищені", але "законні проблеми безпеки" країн також слід сприймати серйозно.

Посол України в ООН Сергій Кислиця заявив, що «самотня рука» представника Росії, піднята проти резолюції, «знову засвідчила ізоляцію Росії в її відчайдушних спробах заперечити реальність і наші спільні зобов’язання, починаючи зі Статуту ООН».

«Представник Путіна пішов слідами свого господаря в Москві, де сьогодні було організовано лялькову виставу, яка намагався заперечити очевидне – що агресивний і авантюристський режим у Росії прямує до неминучої поразки», – сказав Кислиця.

Він нагадав, що у п’ятницю щонайменше 30 мирних жителів загинули та 88 були поранені внаслідок російського обстрілу Запоріжжя.

«Росія продовжує свою геноцидну практику вбивства українців, тортур і утисків на окупованих територіях. Тому єдиний спосіб зробити так, щоб усі українці на всій суверенній території України почувались у безпеці та під захистом своєї держави – повернути українські прапори на всій території окупованого Донбасу, півдня України та Криму», – сказав Кислиця.

За його словами, Україна має повне право звільнити свої території та людей і буде продовжувати це робити, незалежно від слів і вчинків Росії.

«Самотнє негативне голосування в ганебній реальності РБ ООН: якщо Рада не може виконати свій мандат разом з Росією, вона повинна діяти без неї. Фальшиві референдуми є елементами агресії, всі, хто причетний до організації чи проведення цього фарсу, будуть притягнуті до відповідальності», – наголосив Кислця у своєму твіті.

У повідомленні було використано інформацію агентства Reuters.

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Про це заявив Володимир Зеленський у відповідь на оголошення Путіна про незаконну спробу анексію українських територій. Держсекретар Ентоні Блінкен на це сказав, що США підтримують політику відкритих дверей альянсу.

Конгрес США схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Відео

Конгрес схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Американські конгресмени засудили оголошення Путіним незаконної анексії українських областей та закликали Білий дім надіслати Україні більше озброєнь.

Більше

XS
SM
MD
LG