Спеціальні потреби

ПА ОБСЄ засудила окупацію та мілітаризацію Криму Росією, висловила занепокоєння щодо ситуації на сході України


Парламентська Асамблея ОБСЄ затвердила резолюцію в якій засудила окупацію Криму Росією, мілітаризацію півострова, Чорного і Азовського морів а також висловила занепокоєння щодо збройних провокацій вздовж контактної лінії на Донбасі. Резолюція закликає Росію припинити окупацію Криму, вивести війська з півострова, припинити дії з обмеження мореплавства в Чорному та Азовському морях.

Також резолюція закликає Росію дотримуватись вимог Віденського документа 2011 року стосовно прозорості проведення військових навчань, особливо з огляду на плановані навчання РФ ZAPAD-2021.

В резолюції, ініційованій Україною, ПА ОБСЄ висловлює занепокоєння військовим нагромадженням поблизу кордону з Україною та в Криму, що відбулось в квітні 2021 року «всупереч букві та духу Віденського документа 2011 року». Сили було відведено лише частково, зазначається у резолюції.

В документі висловлено занепокоєння через збільшення військової діяльності РФ у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці, зокрема, переведення туди додаткових бойових кораблів РФ.

Також висловлюється занепокоєння через засвідчене СММ ОБСЄ зростання «провокацій з боку підтримуваних Росією незаконних збройних формувань» на сході України.

Резолюцію було прийнято більш ніж двома третинами голосів. Після голосування російська делегація покинула залу засідань на знак протесту.

Голова делегації Верховної Ради України в ПА ОБСЄ Микита Потураєв відзначив «шалений спротив російської делегації та делегацій країн, які знаходяться під впливом Росії» а також «потужну і одностайну підтримку української резолюції делегаціями всіх країн Заходу, але також і багатьох інших країн, які послідовно підтримують Україну».

«Попри відвертий шантаж Росії, яка погрожувала у разі підтримки української резолюції вийти з складу ПА ОБСЄ, делегації країн-симпатиків України, так само як і керівництво Парламентської Асамблеї, проявили стійкість і єдність», - написав Потураєв в Facebook.

Він також відзначив, що «новим президентом ПА ОБСЄ була обрана депутатка парламенту Швеції Маргарета Цедерфельд, яка є послідовним критиком російської неоімперськоі політики у країнах колишнього СРСР та агресії Росії проти Грузії і України».

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба так прокоментував ухвалення документа: «Це важливий внесок у міжнародні зусилля з подолання кризи європейської безпеки, яку спричинила збройна агресія Росії проти України. Документ сприяє виконанню попередніх резолюцій Асамблеї та фіксує, що агресія Росії проти України грубо порушує основоположні принципи ОБСЄ».

Дивіться також: Міжнародні навчання "Сі Бриз-2021": розпочалась активна фаза берегової компоненти. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG