Спеціальні потреби

Актуально

ПА ОБСЄ засудила окупацію та мілітаризацію Криму Росією, висловила занепокоєння щодо ситуації на сході України

Парламентська Асамблея ОБСЄ затвердила резолюцію в якій засудила окупацію Криму Росією, мілітаризацію півострова, Чорного і Азовського морів а також висловила занепокоєння щодо збройних провокацій вздовж контактної лінії на Донбасі. Резолюція закликає Росію припинити окупацію Криму, вивести війська з півострова, припинити дії з обмеження мореплавства в Чорному та Азовському морях.

Також резолюція закликає Росію дотримуватись вимог Віденського документа 2011 року стосовно прозорості проведення військових навчань, особливо з огляду на плановані навчання РФ ZAPAD-2021.

В резолюції, ініційованій Україною, ПА ОБСЄ висловлює занепокоєння військовим нагромадженням поблизу кордону з Україною та в Криму, що відбулось в квітні 2021 року «всупереч букві та духу Віденського документа 2011 року». Сили було відведено лише частково, зазначається у резолюції.

В документі висловлено занепокоєння через збільшення військової діяльності РФ у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці, зокрема, переведення туди додаткових бойових кораблів РФ.

Також висловлюється занепокоєння через засвідчене СММ ОБСЄ зростання «провокацій з боку підтримуваних Росією незаконних збройних формувань» на сході України.

Резолюцію було прийнято більш ніж двома третинами голосів. Після голосування російська делегація покинула залу засідань на знак протесту.

Голова делегації Верховної Ради України в ПА ОБСЄ Микита Потураєв відзначив «шалений спротив російської делегації та делегацій країн, які знаходяться під впливом Росії» а також «потужну і одностайну підтримку української резолюції делегаціями всіх країн Заходу, але також і багатьох інших країн, які послідовно підтримують Україну».

«Попри відвертий шантаж Росії, яка погрожувала у разі підтримки української резолюції вийти з складу ПА ОБСЄ, делегації країн-симпатиків України, так само як і керівництво Парламентської Асамблеї, проявили стійкість і єдність», - написав Потураєв в Facebook.

Він також відзначив, що «новим президентом ПА ОБСЄ була обрана депутатка парламенту Швеції Маргарета Цедерфельд, яка є послідовним критиком російської неоімперськоі політики у країнах колишнього СРСР та агресії Росії проти Грузії і України».

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба так прокоментував ухвалення документа: «Це важливий внесок у міжнародні зусилля з подолання кризи європейської безпеки, яку спричинила збройна агресія Росії проти України. Документ сприяє виконанню попередніх резолюцій Асамблеї та фіксує, що агресія Росії проти України грубо порушує основоположні принципи ОБСЄ».

Дивіться також: Міжнародні навчання "Сі Бриз-2021": розпочалась активна фаза берегової компоненти. Відео

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проектів «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG