Спеціальні потреби

Актуально

Понад половина українців хочуть в ЄС, і майже половина – в НАТО - Опитування

Cоціологи оприлюднили результати дослідження "Соціально-політична ситуація в Україні - липень 2020"

Росія – агресор, найголовніша проблема – війна на Сході, і якби сьогодні відбувся референдум, Україна підтримала б вступ до ЄС і НАТО. Такі настрої панують в українському суспільстві, судячи з результатів останнього опитування, яке спільно провели Центр Разумкова і Центр «Социс».

Так, на запитання «Які проблеми країни зараз особисто для Вас найбільш важливі?» понад 60% респондентів відповіли: «Воєнний конфлікт на cході України». Навіть низькі зарплати і пенсії – на другому місці (47%).

Щодо ставлення до Росії, то найбільше опитаних (майже 60%) обрали відповідь: «Росія – агресор, який загрожує існуванню України як держави, від якого необхідно захищатися і не підтримувати жодних стосунків». «Звичайною сусідською державою» Росію назвали близько 24%, а «дружньою та братньою» - лише 9%.

А відповідаючи на запитання «Якби найближчим часом відбувся референдум щодо вступу України до ЄС та НАТО, як би ви проголосували?», абсолютна більшість (57,9%) заявили, що проголосували б за приєднання до ЄС, і майже половина (47,7%) віддали б свої голоси за вступ України до НАТО. Проти ЄС висловилась чверть опитаних, а проти НАТО – третина.

«Починаючи з 2014-го, рівень підтримки вступу до ЄС і НАТО залишається стабільно високим», – сказав «Голосу Америки» гендиректор Центру соціальних та маркетингових досліджень SOCIS Олександр Чашковський.

За його словами, «Питання гіпотетичного референдуму щодо вступу України до ЄС і НАТО – одне з тих, яке ми періодично ставимо в наших загальноукраїнських опитуваннях. Останнє дослідження, як і попередні, засвідчило, що кількість прихильників вступу до ЄС і вступу до НАТО відповідно перевищують кількість противників такого вступу».

Кардинальна зміна у підтримці українцями вступу до НАТО відбулася 2014 року


«Кардинальна зміна у підтримці українцями вступу до НАТО відбулася 2014 року», – згоден з колегою директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко. Як він зауважив, «До цього ідея вступу до НАТО була непопулярна навіть серед прозахідно орієнтованих українців і ніколи не перевищувала 20-25%».

Причому зміна настроїв, спричинених російською агресією, відбулася в усіх регіонах, пояснює соціолог. «Уже нема такого шаленого несприйняття НАТО, як це було у східному і південному регіонах до 2014 року, коли 90% і більше були проти вступу до Альянсу. Нині ж Схід і Південь швидше не підтримують, а Центр і Захід однозначно підтримують вступ до обох об’єднань", – зазначив Биченко.

отой злам, який стався в 2014 році, став одним із докорінних змін у суспільній думці


Як сказав експерт «Голосу Америки», «Шалені зусилля і кошти були вкладені ще за Радянського Союзу у цей негативний образ НАТО, в тому числі серед українців. І отой злам, який стався в 2014 році, був одним із докорінних змін у суспільній думці в Україні».

Соціологічне дослідження провели наприкінці липня 2020 року. Соціологи Центру «Социс» та Центру Разумкова опитали 4000 респондентів на всій території України без урахування окупованого Криму та непідконтрольних частин Донецької і Луганської областей.

Дивіться також: Військова допомога Україні як багаторічна програма? Відео

Військова допомога Україні як багаторічна програма? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG