Актуально
МВФ, ВООЗ, Світовий банк, СОТ пропонують план виходу з пандемії. Його втілення потребує 50 млрд доларів

Міжнародні організації представили свій план виходу з пандемії, розширення доступу до вакцинацій та відновлення світової економіки. Заяву, видану перед самітом «Великої сімки», що відбудеться наступного тижня у Великій Британії, підписали директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва, генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреєсус, президент Світового банку Девід Мальпас та генеральний директор Світової організації торгівлі Нгозі Оконджо-Івегала.
Існує «небезпечний розрив між багатшими та біднішими країнами» в питанні вакцинації і нестача вакцин в бідних країнах гальмує відновлення та сприяє виникненню нових небезпечних штамів коронавірусу, йдеться в заяві.
Також у своїй спільній статті у The Washington Post керівники організацій закликали «Групу семи» узгодити нову стратегію «на основі нового фінансування, щоб вакцинувати світ».
Зі свого боку, керівники міжнародних організацій оголосили про нові заходи щодо підтримки виходу з пандемії. Так, МВФ оголосив про підготовку «безпрецедентного» розміщення SDR (резервного активу організації), щоб надати кошти країнам-членам. ВООЗ зголосився визначити нове фінансування для програм прискорення вакцинацій, обміну технологіями. Світовий банк взяв на себе зобов‘язання розпочати роботу проектів вакцинації щонайменше у 50 країнах до середини року, а СОТ - працювати над налагодженням мережі поставок.
В МВФ оцінили потребу в грошах на нову програму на рівні 50 млрд доларів. Цей план, на думку експертів, може швидше зупинити пандемію в країнах, що розвиваються і забезпечити додаткове зростання економіки на 9 трлн дол до 2025 року.
Інвестувати 50 млрд дол задля припинення пандемії - потенційно найкраще використання державних коштів, яке може бути за нашого життяЗаява міжнародних організацій
Є потужна база для грантів на щонайменше 35 млрд дол, йдеться в заяві. Уряди «Великої 20-ки» вже вказали на важливість надання приблизно 22 млрд доларів до програми АСТ (Доступ до інструментів від COVID-19) а 2021 році.
Потрібно що 13 млрд дол, щоб збільшити пропозицію вакцин в 2022 та наростити тестування та лікування. Решта 15 млрд дол може надійти від урядів країн за підтримки міжнародних банків розвитку, включаючи 12 млрд дол підтримки вакцинацій від Світового банку, наголосили посадовці.
«Інвестувати 50 млрд дол задля припинення пандемії - потенційно найкраще використання державних коштів, яке може бути за нашого життя, - йдеться в спільній заяві. - Однак, вікно можливостей закривається - чим довше ми чекатимемо, тим коштовніше це буде в плані людських страждань та економічних втрат».
Дивіться також: Чому додатки для побачень заохочують американців вакцинуватися?
Всі новини дня
«Митці у війні». Відео
Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.
"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".
Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.
Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.
Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".
"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.
Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".
У статті використано матеріали AFP, Reuters
Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.
- Голос Америки
У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».
«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.
Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.
«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».
Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.
За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.
Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".
Форум