Спеціальні потреби

Кандидат на посаду очільника Пентагону відповів на питання щодо України


Ллойд Остін, під час слухань в Комітеті зі збройних послуг Сенату США, 19 січня 2020 року

 Допомога в розбудові українських сил має залишатись пріоритетом в безпековій політиці США щодо України, вважає Ллойд Остін, генерал у відставці, номінований Джо Байденом на посаду голови Пентагону. 

У вівторок відбулись слухання в Комітеті зі збройних послуг Сенату США із затвердження генерала Сухопутних сил у відст. Ллойда Остіна на посаду очільника Пентагону.

У своєму виступі перед законодавцями Остін назвав пандемію коронавірусу основним викликом для США. «Найбільшим викликом, що наразі стоїть перед нашою країною... є пандемія. Вона вбила більше 400 000 американських громадян. Це надзвичайна, надзвичайна втрата життів».

Серед зовнішніх загроз, Остін переконаний, що «Китай становить найбільше занепокоєння серед конкурентів, які постали перед нами». Він сказав, що хоча «Росія також є загрозою, ця загроза зменшується», однак зауважив, що Росія все ще може «нанести значної шкоди» в кіберпросторі та через операції впливу, пише Голос Америки.

У випадку мого затвердження, і якщо управлінські та антикорупційні реформи [в Україні] триватимуть, я рішуче підтримуватиму зусилля із надання навчання, устаткування та дорадчої підтримки українським силам з метою захисту цілісності країни перед лицем тривалої російської агресії
Ллойд Остін

В своїх письмових відповідях на питання сенаторів, оприлюднених комітетом, Остін, серед іншого, окреслив пріоритети, яких він дотримуватиметься в політиці щодо України, у випадку його затвердження на посаду.

«Зусилля в сфері безпекової допомоги з метою розбудови українських сил мають залишатись пріоритетом. У випадку мого затвердження, і якщо управлінські та антикорупційні реформи [в Україні] триватимуть, я рішуче підтримуватиму зусилля із надання навчання, устаткування та дорадчої підтримки українським силам з метою захисту цілісності країни перед лицем тривалої російської агресії».

Він схвально оцінив теперішнє поєднання летального та нелетального компонентів у допомозі Україні з боку США і висловився на підтримку продовження надання летальної зброї Україні. Остін зазначив, що Україна також потребує надання нелетальної допомоги через Ініціативу щодо безпеки України (USAI), включаючи захищене комунікаційне обладнання.

Відповідаючи на питання стосовно того, чи є корупція в Україні загрозою для національної безпеки країни, Остін зазначив: «Хоча Сполучені Штати здатні відповісти на найбільш нагальні операційні потреби України, затяжний процес передачі технологій, укладання підрядів та строки закупівлі можуть обмежити можливість Міністерства оборони США надати істотну допомогу більш сучасними оборонними спроможностями через USAI. В основному це через встановлену вимогу з виділення половини коштів USAI перед кінцем бюджетного року в якому їх було передбачено».

В своєму у виступі перед законодавцями Остін наголосив на своїй відданості принципам цивільного контролю над Пентагоном. Остін, який у 2016 році пішов у відставку в ранзі генерала Сухопутних військ США, має отримати спеціальний дозвіл Сенату та Конгресу для того, щоб очолити Пентагон, з огляду на вимогу забезпечення цивільного контролю над військом.

Дивіться також: Історія інавгурацій у США. Відео

Історія інавгурацій у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG