Спеціальні потреби

США ввели санкції проти власника російського судна за участь у проекті «Північний потік 2»


Держсекретар США Майк Помпео

Сполучені Штати запровадили санкції проти російської компанії KVT-RUS і включили до переліку заблокованого майна трубоукладальне судно цієї компанії «Фортуна». Про це у вівторок оголосили в Державному Департаменті США.

Завершення побудови «Північного потоку 2» надасть Росії можливість повністю обійти Україну, позбавити Україну життєво необхідних надходжень а також зробить її вразливою до подальших агресивних дій Росії
Держсекретар США Майк Помпео

«Завершення побудови «Північного потоку 2» надасть Росії можливість повністю обійти Україну, позбавити Україну життєво необхідних надходжень а також зробить її вразливою до подальших агресивних дій Росії, - заявив держсекретар США Майк Помпео, - це також надасть можливість використовувати природні ресурси в якості інструмента політичного тиску та зловмисного впливу проти Західної Європи».

«Сьогоднішнє оголошення показує, що Сполучені Штати не бояться притягувати до відповідальності тих, хто продовжує допомагати використанню цього інструмента російського впливу», - додав він.

Головний дипломат США також наголосив, що США продовжать співпрацю із союзниками для того, щоб «забезпечити, що Європа має надійну диверсифіковану мережу енергопостачань, яка не шкодить колективній безпеці».

Як раніше повідомляв «Голос Америки», Міністерство економіки Німеччини в понеділок повідомило про плани американської сторони запровадити санкції і висловило жаль з приводу цього рішення.

Також, Reuters повідомив, що російський «Газпром» вперше визнав, що будівництво проекту «Північний потік 2» може бути припинено. «У надзвичайних умовах, включно із політичним тиском, такі зміни можуть призвести до призупинення, або зупинки проекту», - наводить Reuters повідомлення з проспекту до випуску єврооблігацій «Газпрому».

Загрозу подальших санкцій США проти проекту передбачено в нещодавно затвердженому оборонному бюджеті США (National Defense Authorization Act) на 2021 рік, передбачає розширення санкцій проти газпромівського проекту. Під санкції потраплять компанії, що допомагають в сертифікації, страхуванні та перестрахуванні проекту.

На початку цього місяця норвезька компанія, що надає послуги із верифікації безпеки трубопроводів DNV GL заявила про вихід із проекту. Зупинила свою участь у проекті і швейцарська компанія Страхова група Цюріха, яка була серед 20 компаній, що надають страхові послуги проекту, пише Euractiv.

Водночас німецький штат Мекленбруг-Фолрпоммерн виділив кошти на підтримку проекту. У п‘ятницю консорціум «Північний потік 2» заявив про готовність завершити трубоукладального роботи у водах Данії.

Дивіться також: Як відбувається перехід сфери обслуговування в Україні на українську?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG