Спеціальні потреби

Довічне ув’язнення: суд поставив крапку у справі Пукача


Довгоочікувано і закономірно: Олексій Пукач відбуватиме довічне ув’язнення за вбивство журналіста Гонгадзе. Відео

Верховний суд України поставив остаточну крапку в справі виконавців вбивства Георгія Ґонгадзе. Довічне ув’язнення за вбивство журналіста відбуватиме колишній високопосадовець МВС Олексій Пукач. Суд відхилив касаційні скарги на винесений вирок і залишив вердикт в силі.

Довгоочікуваним і закономірним назвала це рішення захисниця потерпілої сторони Валентина Теличенко.

Валентина Теличенко
Валентина Теличенко

Як вона сказала в інтерв’ю «Голосу Америки», «Ще в січні 2016 року вирок щодо Пукача, яким Пукача позбавлено волі довічно, набрав законної сили. Але тільки сьогодні своє рішення сказав касаційний суд.

Він підтвердив законність вироку, обгрунтованість обвинувачення, правильність призначеного покарання. Касаційний суд залишив у силі і вирок Печерського районного суду, і рішення Апеляційного суду, який переглядав цей вирок».

маємо вже остаточно підтверджене рішення про довічне позбавлення волі Пукача, який власноручно вбив Георгія Ґонгадзе


«Таким чином, маємо вже остаточно підтверджене рішення про довічне позбавлення волі Пукача, який власноручно вбив Георгія Ґонгадзе», - додала Теличенко.

За словами захисниці вдови журналіста, щойно винесене касаційне рішення важливе також з погляду виконання постанови Європейського суду з прав людини у справі «Гонгадзе проти України». У грудні минулого року Рада Європи звернула увагу України на те, що касаційний процес у справі Пукача триває занадто довго.

«Тепер нарешті Україна може відзвітувати Європі, що ми закінчили», - зазначила Теличенко.

вимога щодо притягнення до відповідальності замовників убивства досі не виконана


«Але це не означає, - додала вона, - що рішення Європейського суду в справі «Гонгадзе проти України» виконано. Бо там ще є вимога щодо притягнення до відповідальності замовників убивства, і ця вимога досі не виконана».

Коментуючи хід слідства стосовно замовників, Теличенко зауважила:

«Наскільки мені відомо, далі слідство не рухається зовсім».

Наскільки мені відомо, далі слідство не рухається зовсім


За її словами, якщо правоохоронні органи визнають свою неспроможність назвати замовників, то мусять принаймні оприлюднити зібрані слідством матеріали.

«І для українського суспільства, і для міжнародної спільноти надзвичайно важливо знати ті факти і ту інформацію, яку зібрали раніше слідчі, аби визначитися, які з версій щодо замовників спроможні, які неспроможні, які більш імовірні, які менш імовірні. Це суттєво зменшило б кількість спекуляцій навколо цієї справи», - сказала Теличенко «Голосу Америки».

Засновник «Української правди» Георгій Гонгадзе був убитий восени 2000 року. Аудіозаписи, зроблені в кабінеті тодішнього президента Кучми, свідчать про причетність української влади до вбивства журналіста. У 2008 році троє виконавців злочину, колишніх співробітників МВС України, були засуджені до тривалих тюремних строків. А 2013 року вирок «довічного позбавлення волі» за вбивство Гонгадзе отримав генерал-лейтенент міліції Олексій Пукач. Замовники вбивства досі не покарані.

«Голос Америки» звернувся до Офісу генеральної прокуратури України з проханням дати відповідь, чи ведеться слідство у справі замовників, і якщо так, то на якому етапі наразі перебуває це слідство.

Дивіться також: Перший український випускник коледжу інформаційного і кіберпростору США повертається в ЗСУ із стратегіями захисту від гібридної війни. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG