Спеціальні потреби

Актуально

«Нагадує угоду Путіна з Януковичем 2013 року». Експерти коментують візит Лукашенка до Сочі

Російський президент Володимир Путін оголосив, що Росія видасть Білорусі кредит у 1,5 мільярда доларів. «Ми домовились про те, що Росія надасть Білорусі у цей складний момент державний кредит у 1,5 мільярда доларів і ми це виконаємо», - заявив Путін перед переговорами з Лукашенком. Раніше Лукашенко заявляв про домовленість щодо рефінансування боргу Білорусі Росії обсягом 1 мільярд доларів.

Очікуваною новиною назвав пропозицію Путіна надати державний кредит Білорусі британський економіст Тімоті Еш в коментарі "Голосу Америки".

Він нагадав, що коли відбувались протести на українському Майдані, Янукович також їздив до Путіна у Сочі наприкінці 2013 року. Тепер справа про званий «борг Януковича», який Україна не визнає, перебуває в судах.

Путін запропонував Януковичу угоду з єврооблігацій на 15 мільярдів доларів. Лише 3 мільярди було розміщено і тепер стосовно них йде суперечка
Британський економіст Тімоті Еш

«Пам‘ятаєте? Путін запропонував Януковичу угоду з єврооблігацій на 15 мільярдів доларів. Лише 3 мільярди було розміщено і тепер стосовно них йде суперечка. В основному це було за те, щоб Україна прийняла членство в Євразійському союзі, тому, як видається, ми це вже бачили на пострадянському просторі. Тепер це повторюється», - зауважив Еш.

Він відзначив складну фінансову ситуацію в Білорусі, зокрема падіння міжнародних резервів на тлі протестів. «Це знову таки дещо нагадує український сценарій - люди нервують, відчуваючи дискомфорт, коли відбуваються вуличні протести, забирають депозити з банків. Це ми бачили у Білорусі протягом останніх тижнів.», - говорить Еш.

Олександр Лукашенко і Володимир Путін віч-на-віч зустрілися у Сочі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

Путін на зустрічі в понеділок не озвучив нічого нового і тому його довгострокові наміри щодо Лукашенка залишаються невідомими, пише CNN. «Для Росії основне занепокоєння в тому, щоб на початку кризи не втратити Білорусь у протистоянні з Заходом, не дозволити нестабільну та непередбачувани ситуацію в сусідній країні і не дозволити людям змінити керівництво», - говорить в коментарі агенції Кір Гайлз, головний консультант з Росії та Євразії аналітичного центру Четгем Хаус.

Щойно з’являються будь-які лідери, їх депортують або ув‘язнюють. Це ускладнює ситуацію для Росії, бо якщо переводити фокус політики, варто знати - на кого
Засновник мінської консультаційної компанії Sense Analytics Шрайбман

Путін намагається щонайменше певний час утримати Лукашенка при владі, бо не бачить альтернативи йому в Білорусі, говорить білоруський експерт Артьом Шрайбман. В коментарі FT, засновник мінської консультаційної компанії Sense Analytics Шрайбман, заявив, що Росія підтримуватиме Лукашенка, бо не бачить альтернативи, через постійне придушення опозиції в Білорусі. «Щойно з’являються будь-які лідери, їх депортують або ув‘язнюють. Це ускладнює ситуацію для Росії, бо якщо переводити фокус політики, варто знати - на кого».

Лідерка Білоруської опозиції Світлана Тихановська висловила розчарування тим, що Путін захотів «вести переговори з диктатором, а не білоруським народом» і заявила, що будь-які домовленості з Білоруссю не матимуть законної сили. «Всі домовленості, підписані з нелегітимним Лукашенком, будуть переглянути новою владою». «Росіяни, ваші податки підуть на те, щоб оплатити наше побиття. Ми переконані - ви не хочете, щоб так було», - заявила Тихановська коментуючи новину про кредит.

Дивіться також: У Мінську та інших містах Білорусі 13 вересня відбувається «Марш героїв»

У Мінську та інших містах Білорусі 13 вересня відбувається «Марш героїв». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG