Спеціальні потреби

США повертаються до Ради ООН з прав людини


Фото зали засідань Ради ООН з прав людини

Держсекретар Ентоні Блінкен оголосив про повернення США до Ради ООН з прав людини в статусі спостерігача.

«Адміністрація Байдена підтверджує відданість Сполучених Штатів міжнародній політиці, що концентрується на демократії, захисті прав людини та рівності. Ефективне використання міжнародних інструментів є важливим елементом цього бачення і тому президент дав вказівку Державному департаменту негайно і рішуче поновити співпрацю з Радою ООН з прав людини», - заявив Блінкен.

«Ми знаємо, що Рада має потенціал стати важливим форумом для борців з тиранією та несправедливістю у світі, - говорив ЗМІ посадовець Держдепу в неділю. - За столом переговорів ми докладатимемо зусиль для її реформування задля втілення її потенціалу».

Колишній президент США Дональд Трамп майже три роки тому прийняв рішення про вихід США з Ради, звинувативши її в упередженості щодо Ізраїлю. Також, до Ради входять Росія, Китай, Куба, Еритрея та Венесуела, яких звинувачують у порушеннях прав людини.

Блінкен визнав недоліки Ради, включаючи її «непропорційну увагу до Ізраїлю». Однак, відзначив держсекретар, вихід США «не сприяв істотним змінам, а натомість створив вакуум лідерства США, яким скористались авторитарно налаштовані країни».

У жовтні цього року США зможуть претендувати на постійне місце, коли Генеральна Асамблея ООН переобиратиме членів Ради з прав людини.

Дивіться також: Держсекретар Блінкен переговорив телефоном із Лавровим – подробиці. Відео


Facebook Forum

XS
SM
MD
LG