Спеціальні потреби

Актуально

NYT: нові штами коронавірусу можуть розвиватись в організмі людей із слабким імунітетом

«В певний момент часу вірус, можливо, заразив когось із послабленою імунною системою, що дозволило йому місяцями пристосовуватись та еволюціонувати в організмі цієї людини, а потім передатись іншим», - наводить слова проф. Равіндри Гуптри, вірусолога з Кембриджського університету видання The New York Times.

Таку гіпотезу висунув науковець, щоб пояснити порівняно швидке поширення штаму COVID-19, який виявили в Британії. Хоча, зазвичай вірусу потрібні місяці, щоб мутувати, британський більш заразний штам коронавірусу має 23 мутації, яких не зафіксовано у вірусі, виявленому в Китаї, пише видання.

У більшості людей активний період зараження триває лише близько тижня, чого недостатньо, щоб мутувати, говорять дослідники.

Ймовірність виникнення більш заразних штамів коронавірусу, або таких, що легше оминають реакцію імунної системи, є невеликою, але вони можуть швидко поширюватись, якщо їхня передача буде успішною, йдеться в дослідженні британських науковців, опублікованому в журналі Science минулого тижня.

Щоб зменшити ймовірність мутацій вірусу, особи із послабленим імунітетом мають отримати пріоритет у вакцинації, вважає Адам Лорінг, професор вірусології з Мічиганського університету. Він, однак, зауважує, що вакцина може діяти не так ефективно для осіб із слабким імунітетом і тому, можливо, варто також застосовувати терапію з використанням антитіл, вказується в статті NYT.

Дивіться також: Як Армія США допомагає пришвидшити вакцинацію населення в Маямі. Відео

Як Армія США допомагає пришвидшити вакцинацію населення в Маямі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG