Актуально
Блінкен припустив, що режим Путіна боїться Навального і висловив занепокоєння через безпеку російського опозиціонера

Держсекретар США Ентоні Блінкен висловив глибоке занепокоєння ставленням до російського опозиціонера Олексія Навального і закликав Кремль дослухатись до голосів росіян.
Мене вражає наскільки, як видається, російський уряд непокоїться і, можливо, боїться однієї людини - пана НавальногоЕнтоні Блінкен
«Нас глибоко непокоїть безпека Навального. І, загалом, його голос - це голос багатьох, багатьох росіян і їх потрібно почути, а не затикати їм рота», - заявив Блінкен під час брифінгу для преси в понеділок, коментуючи події в Росії.
«Мене вражає наскільки, як видається, російський уряд непокоїться і, можливо, боїться однієї людини - пана Навального», - відзначив очільник американського дипвідомства.
Олексія Навального заарештували в Росії неділю, після того, як він повернувся на територію РФ з Німеччини, де він впродовж п‘яти місяців відновлювався від отруєння нервово-паралітичною речовиною «Новічок». У більш ніж 30 великих містах Росії відбулись масштабні акції на підтримку російського опозиціонера, тисячі учасників протестів заарештовано.
Відповідаючи на питання щодо можливих дій США у відповідь на порушення прав людини в Росії, Блінкен зауважив, що адміністрація зараз вивчає ті дії Росії, які становлять занепокоєння, включаючи «поводження з Навальним, зокрема використання хімічної зброї у спробі його вбивства. Ми терміново вивчаємо повідомлення щодо SolarWinds та значення цього. Ми вивчаємо повідомлення про винагороди за американських солдат в Афганістані і, звичайно, розглядаємо питання втручання до виборів».
Брифінг Блінкена відбувся на наступний день після розмови президента США Джо Байдена з російським президентом Володимиром Путіним.
"Президент Джозеф Байден сьогодні поспілкувався з президентом Росії Володимиром Путіним. - повідомили у вівторок у Білому домі. - Вони обговорили готовність обох країн продовжити дію СНО-3 на п'ять років, домовившись про те, щоб їхні команди терміново працювали, щоб завершити продовження до 5-го лютого. Вони також домовились вивчити проведення дискусій щодо стратегічної стабільності по низці питань, які стосуються контролю над озброєннями та нових питань безпеки. Президент Байден підтвердив рішучу підтримку суверенітету України Сполученими Штатами Америки. Він також підняв інші питання, що викликають занепокоєння, включно з хакерським зламом SolarWinds, повідомленнями про те, що Росія встановила винагороду за вбивство солдатів США в Афганістані, втручання у вибори в США 2020 року та отруєння Олексія Навального. Президент Байден чітко заявив, що Сполучені Штати будуть твердо захищати свої національні інтереси у відповідь на дії Росії, які завдають шкоди нам або нашим союзникам. Президенти домовились підтримувати прозоре та послідовне спілкування в майбутньому", - відзначається у повідомленні.
Дивіться також: Блінкен: Америка завдяки дипломатії має повернути собі лідерські ролі у світі. Відео
Всі новини дня
Росія прицільно б’є по цивільній інфраструктурі - Анна Новосад. Інтерв'ю
У Вашингтоні відбулась дискусія «Освіта під час війни. Рік російської агресії проти українських шкіл», модератором якої була засновниця благодійного Фонду savED, колишня міністерка освіти Анна Новосад. Дивіться її інтерв’ю Голосу Америки.
Мільйон боєприпасів для України: результати саміту лідерів ЄС. Відео
Лідери ЄС схвалили план відправки Україні 1 млн артилерійських боєприпасів протягом наступних 12 місяців. «ЄС підтримує Україну в її невпинному прагненні до свободи», – заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель. «Ми будемо стояти з Україною стільки, скільки буде потрібно» – наголосив він.
- Голос Америки
США ввели санкції проти режиму Лукашенко. Тіхановська закликає не ототожнювати білорусів з урядом. Відео
Сполучені Штати запровадили додаткові санкції проти режиму Лукашенка, зокрема за придушення продемократичного руху у Білорусі, і підтримку російської війни в Україні.
- Голос Америки
З українських портів відбули ще три кораблі з зерном та благодійна пшениця для Ємену

Україна у п'ятницю, 24 березня, відправила 30 тисяч тонн пшениці з Одеси, щоб підтримати мільйони людей у Ємені – у рамках ініціативи "Зерно з України", яку ініціював президент Зеленський і підтримали низка міжнародних донорів.
USAID повідомляє, що ця пшениця годуватиме 4 мільйони людей у Ємені впродовж 1 місяця. А загалом ця зернова ініціатива допомагає долати голод і забезпечує переміщення продуктів харчування та добрив в час глобального дефіциту.
Постачання до Ємену профінансували, серед іншого, уряди Франції, Іспанії та США (Агенція США з міжнародного розвитку USAID), за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН.
“Чорноморська зернова ініціатива забезпечує зерном тих, хто його потребує у всьому світі, і підтримує всіх, хто покладається на сільськогосподарський сектор”, - заявило посольство США в Україні у Твіттері.
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Саудівська Аравія Анатолій Петренко наголосив: "Завантажене зерном судно в рамках ініціативи “Зерно з України” (Grain from Ukraine) сьогодні вирушило до Ємену. Україна продовжує відігравати активну роль як гарант продовольчої безпеки, будучи щиро та твердо відданою задоволенню гострих гуманітарних потреб дружнього єменського народу”.
Ініціативу "Зерно з України" започаткували 26 листопада 2022 року, у 90-ту річницю відзначення Голодомору в Україні. Її мета - надсилати зерно у найбідніші країни Африки, де принаймні 5 мільйонів люди живуть в умовах голоду. За цією угодою країни-донори закуповують зерно в Україні й покривають транспортні витрати.
Зерно для Італії, Єгипту та Тунісу
Крім того, як повідомляє ООН, 24-го березня з України відчалило три судна із зерном, що містили понад 60 тисяч тонн кукурудзи та понад 15 тисяч тонн сої. Вони прямують до Італії, Єгипту і Тунісу.
На інфографіці від ООН видно маршрути кораблів із зерном. А також зазначено, що Україна постачає світу сільськогосподарську продукцію, зокрема пшеницю, кукурудзу, соняшникову олію, ячмінь, сою, ріпак, горох тощо.
Посолка США в Україні Бріджит Брінк наголосила на своїй сторінці у Твіттері, що Чорноморська зернова ініціатива “робить можливим цей життєво важливий шлях для підтримки людей у світі, які найбільше страждають від продовольчої безпеки, і гарантує, що українське зерно потрапляє до тих, хто його найбільше потребує”. За словами дипломатки, лідери G7 “чітко дали зрозуміти, що важливо продовжувати та розширювати цю ініціативу”.
Чорноморську зернову Угоду уклали з Росією за посередництва Туреччини та ООН 22 липня 2022 року.
18 березня 2023 року її вдруге продовжили на 120 днів.
З початку угоди з українських портів відпливли понад 700 суден, - підрахувало видання CNBC. А міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомляв, що з 1 серпня 2022 року Україна відправила понад 25 мільйонів тонн зерна на потреби світу.
Раніше адміністраторка Агенції USAID Саманта Пауер заявляла, що Чорноморська зернова ініціатива є критично важливою для боротьби з глобальним голодом. А держсекретар США Ентоні Блінкен заявляв, що від початку дії зернової ініціативи з України вивезли стільки зерна, що з нього можна зробити 8 мільярдів буханок хліба.
У Всесвітній продовольчій програмі ООН стверджують, що через збій постачання продовольств з України та Росії близько 345 мільйонів людей стикаються з проблемою продовольчої безпеки, - повідомляв Голос Америки.
- Associated Press
«Ми не похитнемося», – Байден та Трюдо про підтримку України. Відео
«Як вам добре відомо, пане Президенте, Канада буде продовжувати міцно стояти пліч-о-пліч з Україною, чого б це не вимагало», – прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.
Форум