Спеціальні потреби

3 поради, як захиститись від більш заразного штаму COVID-19, оприлюднили дослідники зі США


Новий штам є на 50% більш заразним

Науковці інженерної механіки з американського університету Кларксона Суреш Дханіяла та Байрон Ерат поділились своїми порадами стосовно того, як краще захиститись від нового більш заразного штаму коронавірусу В.1.1.7, який швидко поширився в Британії в грудні.

Вважається, що цей новий штам є на 50% більш заразним. Дослідники вказують, що краплини нового штаму вірусу невеликі - 1-100 мікрометрів, порівняно до людської волосини, діаметр якої складає біля 70 мікрометрів. Найбільшу небезпеку становлять заражені частки діаметром не більше 10 мікрометрів, бо вони можуть перебувати в повітрі декілька годин.

Маски N95 та хірургічні дають найкращий захист

Для того, щоб захиститись під вірусу, дослідники радять звернути увагу на те, що концентрація часток в повітрі зазвичай є найбільшою поблизу джерела, тому потрібно збільшувати відстань між людьми. Також, подібно до диму від цигарок, такі часточки можуть накопичуватись у повітрі, тому важливо добре провітрювати приміщення.

Щоб захиститись від зараження, дослідники радять виконувати наступні три поради:

Збільшення вентиляції сприяє зменшенню концентрації аерозольних часток

1. Уважно обрати маску для захисту. Маски N95 та хірургічні дають найкращий захист. Якщо такі маски не доступні, дослідники рекомендують користуватись масками з багатьох шарів тканини. Маска має щільно прилягати до обличчя.

2. Дотримуватись соціального дистанціювання понад 2,5 метри.

3. Приділяти увагу до середовища в якому перебуваєте - наскільки добре провітрюється приміщення, як спілкуються люди між собою. Збільшення вентиляції сприяє зменшенню концентрації аерозольних часток. Якщо люди кричать, це прискорює поширення вірусу зауважують науковці.

Дивіться також: Час-Тайм. Інавгурація Джо Байдена: найголовніше. Якими будуть перші дії на посаді?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG