Актуально
Конгрес США не виявив єдності з питання обмеження «імператорів онлайн економіки», пишуть місцеві ЗМІ

Керівники чотирьох гігантів високих технологій в середу відповідали на питання американських законодавців стосовно загроз монополізації ринку.
Джефф Безос, керівник Amazon, Марк Цукерберг, керівник Facebook, Тім Кук, керівник Apple та Сундар Пічай, керівник Google «дотримувались дуже обережного підходу, усуваючи найбільш важкі питання добре відрепетируваними заявами про те, що їхні компанії не викривляють правила вільної конкуренції на власну користь», пише видання NPR.
Під час слухань лідери американських компаній високих технологій, спільна вартість яких складає майже 5 трильйонів доларів, підкреслили користь, яку їхні компанії несуть споживачам а також історію успіху компаній.
«Ми долучаємось створюючи необхідні речі для американських споживачів у великих і незначних питаннях, коли вони шукають, як швидше доїхати додому, вчаться готувати нову страву на YouTube, або розвивають малий бізнес», - зазначив Пічай.
Цукерберг назвав Facebook «гордою американською компанією», розвиток якої «не був би можливий без в американських законів, які сприяють конкуренції та інноваціям».
За американським законодавством, просто величина компанії не є підставою для її обмеження, влада має довести, що наноситься шкода для споживачів, або існує зловживання монопольним становищем.
Під час слухань конгресмени від Демократичної партії прийшли добре підготованими і задавали складні питання, використовуючи свідчення отримані з листування з компаніями а також дані невеликих компаній-конкурентів, в той час, як представники Республіканської партії загалом не захищали збільшення регулювання, зауважують оглядачі.
Просуваючи введення обмежень, голова Юридичного комітету Палати представників США демократ Девід Сисилін заявив: «Ці компанії, як вони існують тепер, мають монопольну владу. Деякі мають бути подрібнені. Всі мають підпадати під відповідне регулювання... їх контроль над ринком дозволяє їм робити все, щоб розчавити незалежний бізнес і розширити власний вплив. Цьому необхідно покласти край». Сисилін назвав компанії «імператорами онлайн економіки».
Конгресвумен від Демократичиної партії Праміла Джаяпел задала низку складних питань Марку Цукербергу стосовно можливого тиску на керівництво Instagram під час придбання цієї компанії в 2012 році. Цукерберг стверджував, що придбання було проведене у відповідності до антимонопольного законодавства США.
Джаяпел також запитала засновника Amazon про звинувачення у пресі стосовно того, що компанія використовувала дані, зібрані незалежними продавцями і створювала товари-конкуренти. Безос відповів, що не може гарантувати, що порушень не було.
Республіканців же під час слухань більше цікавило питання цензури в соцмедіа, зауважують оглядачі, що може свідчити про відсутність двопартійної підтримки для затвердження антимонопольних заходів, пише Poitico.
«Компанії високих технологій переслідують консерваторів», - заявив під час слухань конгресмен-республіканець Джим Джордан. Представники компаній запевнили законодавців в своїй прихильності до свободи слова та вільних виборів.
Питання обмеження контенту онлайн набуло ширшого обговорення після рішення Twitter обмежити аккаунт сина президента США через те, що він поширив відео, яке, на думку компанії, містило неправдиву інформацію щодо коронавірусу.
Конгресмен Джордан намагався запросити Twitter на слухання в середу, однак цього не було зроблено.
В понеділок на запит президента США Дональда Трампа Міністерство торгівлі США звернулось за роз‘ясненнями до Федеральної комісії зв‘язку стосовно цивільної відповідальності соцмереж, які втручаються до постів користувачів.
Дивіться також: Лідери Google, Apple, Facebook, Amazon відповідають на питання Конгресу. Відео
Всі новини дня
«Митці у війні». Відео
Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.
"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".
Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.
Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.
Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".
"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.
Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".
У статті використано матеріали AFP, Reuters
Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.
- Голос Америки
У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».
«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.
Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.
«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».
Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.
За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.
Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".
Форум