Спеціальні потреби

США, Канада, європейські країни виступили із заявами на вшанування пам‘яті жертв Голодомору


Фото: меморіал на вшанування пам‘яті жертв Голодомору, Вашингтон, США

Наприкінці листопада в Україні вшановують пам‘ять мільйонів жертв сталінського Голодомору 1932-1933 років. США, Канада, європейські країни оприлюднили заяви на знак солідарності з народом України у пам’яті про цю трагедію.

«Наша пам‘ять - найкращий спосіб запобігти таким трагедіям у світі в майбутньому», - йдеться у заяві тимчасово повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін.

МЗС Латвії у відповідній заяві підкреслило, що парламент країни визнає Голодомор геноцидом. Посол Латвії у США висловив підтримку Україні у встановленні історичної справедливості.

«Ми запалюємо свічку пам‘яті» за мільйонами жертв «штучного голоду організованого тоталітарним комуністичним режимом», - йдеться у зверненні Посольства Швеції в Україні.

«Сталін штучно спричинив геноцид українців. На піку Голодомору 1932-33 років, щоденно вмирало від голоду 25 тисяч людей. Ми ніколи не повинні про це забувати!» - заявило Посольство Канади в Україні.

А в своїй заяві міністр оборони Канади Харджит Санджан наголосив на співпраці з українським військом, для того, щоб такі трагедії не повторювались.

«Цього тижня вшанування жертв Голодомору відбуватимуться по всій Канаді. Ми непохитно підтримуємо наших українських друзів та партнерів - навчальна місія UNIFER в Україні це засвідчує. Ми єдині у цьому вшануванні і віддані тому, щоб жахи минулого більше не повторились», - йдеться в заяві міністра.

«Одним із найбільш болючих епізодів української історії» назвало Голодомор в своїй заяві Посольство Великої Британії.

Дивіться також: Голодомор – українці США взялися за монументальну справу

Голодомор – українці США взялися за монументальну справу
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:00 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG