Спеціальні потреби

Актуально

США, ЄС засудили рішення суду РФ щодо «екстремістських організацій»

Російський опозиціонер Олексій Навальний

США, ЄС засудили рішення, прийняте російським судом, який назвав «екстремістськими» три організації пов‘язані з російським опозиціонером Олексієм Навальним, який перебуває в ув‘язненні в Росії.

Це рішення «наражає працівників, волонтерів та тисячі прихильників в Росії на ризик кримінального переслідування та ув‘язнення за втілення основоположних прав людини, гарантованих російською Конституцією а також ще більше обмежує здатність кандидатів від опозиції балотуватись на вересневих виборах у Думу», - заявив речник Держдепу США Нед Прайс.

«Цими діями Росія фактично кримінулізувала один з небагатьох незалежних політичних рухів, що залишився», - додав він.

Прайс закликав Росію не зловживати визначенням «екстремізму», припинити репресії проти Навального та його прихильників а також поважати міжнародні зобов‘язання, права людини та основоположні свободи.

У відповідній заяві Європейський Союз також засудив рішення російського суду і назвав його «необґрунтованим» та спрямованим на утиск політичної опозиції. «Вчорашнє рішення Московського суду назвати організації Олексія Навального «екстремістськими групами» є найбільш серйозним кроком, зробленим на тепер, з боку Російського уряду з метою придушення незалежної політичної опозиції», - йдеться в заяві урядів 27 країн-членів ЄС.

Дивіться також: Європейський парламент остаточно погодив запровадження цифрових вакцинних паспортів для громадян ЄС. Відео

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG