Спеціальні потреби

Україна конкурує з Італією, Німеччиною за китайські апарати штучного дихання - про допомогу бізнесу з COVID-19 говорили в «Атлантичній Раді»


Фото: медпрацівниця демонструє апарат штучного дихання

Велика кількість компаній-членів Американської торговельної палати готові допомогти українському урядові фінансово для того, щоб подолати епідемію COVID-19, говорить голова Американської торговельної палати в Україні Ендрю Гундер, виступаючи на онлайн конференції, організованій американським дослідницьким центром «Атлантична Рада» у середу.

Одне з питань стосовно надання фінансової допомоги українському урядові від бізнесу, яке цього тижня обговорювали на засіданні правління Палати, було те, як знайти відповідний благодійний фонд, який би відвповідав міжнародним вимогам з подолання корупції і міг ефективно розпорядитись пожертвами.

У цій складній ситуації з поширенням епідемії, бізнес чекає на чіткі сигнали від уряду, говорить Гундер. Зокрема йдеться про зняття регуляторних обмежень на роботу з дому та онлайн, вказівок про те, які компанії можуть працювати, а які мають згорнути діяльність на час епідемії. Він закликав Міністерство охорони здоров‘я до більшої ясності у своїй стратегії з подолання епідемії COVID-19.

Ми зараз конкуруємо з Італією, Іспанією, Німеччиною за те, щоб розмістити замовлення на китайських фабриках на апарати штучного дихання
Андрій Ставніцер

Зараз український бізнес намагається допомогти українській системі охорони здоров‘я підготуватись до напливу хворих на коронавірус COVID-19.

Бізнесу вже вдалось замовити 100 тисяч захисних костюмів, 400 тисяч масок-респіраторів та інше, зауважує бізнесмен, - говорить український бізнесмен Андрій Ставніцер, який координує зусилля бізнесу зі стримування пандемії в Одеській області.

Однак існує значна нестача апаратів штучного дихання.

«Ми зараз конкуруємо з Італією, Іспанією, Німеччиною за те, щоб розмістити замовлення на китайських фабриках на апарати штучного дихання. Вони готові платити будь-яку ціну», - говорить Ставніцер, відзначаючи, що шанси України на отримання таких поставок невеликі.

Проте, застерігає він, працюючи з китайськими фабриками в умовах напливу замовлень, ніхто не застрахований від шахрайства. Ставніцер навів приклад харківського центру з координації стримування COVID-19.

Можливість виробництва таких апаратів розглядає «Укроборонпром», за керівництва Айвараса Абромавічуса
Ендрю Гундер

«За повідомленнями, подібний до нашого харківський центр замовив тисячі тестів. Вони витратили величезні гроші. Зрештою вони отримали тести, але то були звичайні тести на грип, які не мали відношення до коронавірусу», - говорить Ставніцер, закликаючи всіх перевіряти своїх постачальників.

В умовах нестачі апаратів штучного дихання, українці звертаються до власних виробничих можливостей. Так, можливість виробництва таких апаратів розглядає «Укроборонпром», за керівництва Айвараса Абромавічуса, говорить Енді Гундер.

Ставніцер же раніше поширив інвормацію про українських розробників, які знайшли технологічне рішення, що дозволяє використовувати один апарат штучного дихання для чотирьох пацієнтів.

Дивіться також: Як маленькі бізнеси можуть процвітати у час коронавірусу. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG