Спеціальні потреби

Актуально

Україна конкурує з Італією, Німеччиною за китайські апарати штучного дихання - про допомогу бізнесу з COVID-19 говорили в «Атлантичній Раді»

Фото: медпрацівниця демонструє апарат штучного дихання

Велика кількість компаній-членів Американської торговельної палати готові допомогти українському урядові фінансово для того, щоб подолати епідемію COVID-19, говорить голова Американської торговельної палати в Україні Ендрю Гундер, виступаючи на онлайн конференції, організованій американським дослідницьким центром «Атлантична Рада» у середу.

Одне з питань стосовно надання фінансової допомоги українському урядові від бізнесу, яке цього тижня обговорювали на засіданні правління Палати, було те, як знайти відповідний благодійний фонд, який би відвповідав міжнародним вимогам з подолання корупції і міг ефективно розпорядитись пожертвами.

У цій складній ситуації з поширенням епідемії, бізнес чекає на чіткі сигнали від уряду, говорить Гундер. Зокрема йдеться про зняття регуляторних обмежень на роботу з дому та онлайн, вказівок про те, які компанії можуть працювати, а які мають згорнути діяльність на час епідемії. Він закликав Міністерство охорони здоров‘я до більшої ясності у своїй стратегії з подолання епідемії COVID-19.

Ми зараз конкуруємо з Італією, Іспанією, Німеччиною за те, щоб розмістити замовлення на китайських фабриках на апарати штучного дихання
Андрій Ставніцер

Зараз український бізнес намагається допомогти українській системі охорони здоров‘я підготуватись до напливу хворих на коронавірус COVID-19.

Бізнесу вже вдалось замовити 100 тисяч захисних костюмів, 400 тисяч масок-респіраторів та інше, зауважує бізнесмен, - говорить український бізнесмен Андрій Ставніцер, який координує зусилля бізнесу зі стримування пандемії в Одеській області.

Однак існує значна нестача апаратів штучного дихання.

«Ми зараз конкуруємо з Італією, Іспанією, Німеччиною за те, щоб розмістити замовлення на китайських фабриках на апарати штучного дихання. Вони готові платити будь-яку ціну», - говорить Ставніцер, відзначаючи, що шанси України на отримання таких поставок невеликі.

Проте, застерігає він, працюючи з китайськими фабриками в умовах напливу замовлень, ніхто не застрахований від шахрайства. Ставніцер навів приклад харківського центру з координації стримування COVID-19.

Можливість виробництва таких апаратів розглядає «Укроборонпром», за керівництва Айвараса Абромавічуса
Ендрю Гундер

«За повідомленнями, подібний до нашого харківський центр замовив тисячі тестів. Вони витратили величезні гроші. Зрештою вони отримали тести, але то були звичайні тести на грип, які не мали відношення до коронавірусу», - говорить Ставніцер, закликаючи всіх перевіряти своїх постачальників.

В умовах нестачі апаратів штучного дихання, українці звертаються до власних виробничих можливостей. Так, можливість виробництва таких апаратів розглядає «Укроборонпром», за керівництва Айвараса Абромавічуса, говорить Енді Гундер.

Ставніцер же раніше поширив інвормацію про українських розробників, які знайшли технологічне рішення, що дозволяє використовувати один апарат штучного дихання для чотирьох пацієнтів.

Дивіться також: Як маленькі бізнеси можуть процвітати у час коронавірусу. Відео

Як маленькі бізнеси можуть процвітати у час коронавірусу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG