Актуально
Українська влада обіцяє покарати причетних до втручання у вибори в США

Конкретні кроки оприлюднять найближчим часом
Українська влада зробить усе, щоб покарати відповідальних за втручання в американські вибори. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті глави держави.
Як мовиться в документі, "Офіс Президента України Володимира Зеленського зробить усе, що в його силах, для того, щоб відповідальні за втручання у вибори в Сполучених Штатах Америки були притягнуті до відповідальності, незалежно від партійної приналежності".
"Конкретні кроки будуть оприлюднені найближчим часом", - обіцяють в ОП.
Притягти до відповідальності винних у втручанні в американські вибори пообіцяв також особисто очільник Офісу Президента Андрій Єрмак. Про це він написав у своєму Twitter англійською мовою.
"Заради ясності - ця адміністрація зробить усе, що в її силах, аби притягти відповідальних за втручання у вибори в США, незалежно від їхньої партійної приналежності", - написав Єрмак.
При цьому глава ОП не назвав жодного прізвища.
Американські санкції не погіршать відносин України і США, оскільки йдеться про дії окремих осіб, а не держави. Про це сказав на брифінгу в Києві 14 січня глава МЗС України Дмитро Кулеба.
«Щодо якогось напруження у двосторонніх відносинах, то ні, ми його не відчуваємо, тому що жодних – я хочу наголосити на цьому – жодних підстав вважати, що Україна як держава втручалася у внутрішні справи Сполучених Штатів, нема», - сказав Кулеба. Як він додав, «Цього не було, цього немає і цього ніколи не буде».
Очільник зовнішньополітичного відомства підкреслив також, що українських громадян, проти яких запроваджено санкції, підозрюють у діях в інтересах Російської Федерації, а не України.
11 січня Міністерство фінансів США оголосило санкції проти пов'язаної з Росією мережі дезінформації за її спроби вплинути на вибори у США.
Санкції накладено на сімох українських громадян (на додачу до Андрія Деркача, який опинився у санкційному списку раніше з формулюванням "російський агент").
Серед згаданих сімох українців - народний депутат від пропрезидентської партії "Слуга народу" Олександр Дубінський.
Як зазначає посольство США в Україні, «Колишні українські держслужбовці Костянтин Кулик, Олександр Онищенко, Андрій Теліженко і нинішній народний депутат України Олександр Дубінський публічно виступали разом з Деркачем або приєднувалися до нього для скоординованого поширення і просування облудних або необґрунтованих закидів стосовно кандидата на політичну посаду в США. Вони робили неодноразові публічні заяви, просуваючи зловмисні тези про участь чиновників уряду США у корупційних справах в Україні. Ці дії та тези підтримують цілі Деркача вплинути на президентські вибори у США 2020 року.
Сам Дубінський свою причетність до втручання в американські вибори заперечує.
"Я ніколи не втручався у вибори в інших державах, у тому числі й американські вибори, і ніколи не мав відношення до оприлюднення або інших подібних дій щодо так званих плівок Порошенко-Байден", - написав "слуга народу", реагуючи на запроваджені проти нього санкції.
У депутатській фракції "Слуга народу" поки що не обговорювали ситуацію з внесенням депутата Дубінського до санкційних списків США.
Мовчить щодо американських санкцій проти Дубінського і президент України Володимир Зеленський.
Дивіться також: Американські військові експерти та дипломати закликають Україну до проведення реформ судової системи. Відео
Всі новини дня
«Ми стали з українським народом», – президент США Джо Байден під час промови «Про стан держави». Відео
«Ми протистоїмо агресії Путіна. Ми стали з українським народом... Ми будемо з вами стільки, скільки потрібно», – заявив президент США Джо Байден під час промови «Про стан держави»
- Голос Америки
Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.
Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.
- Голос Америки
Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео
Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.
- Голос Америки
США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).
Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.
“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.
За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.
Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:
- 18 пускових установок M142 HIMARS;
- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;
- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);
- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);
Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.
За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.
Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.
Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я
Форум