Спеціальні потреби

Актуально

«З думкою про Україну». В комітеті Конгресу США схвалили законопроект щодо протидії російській корупції

Комітет з міжнародних справ Палати представників США схвалив законопроект «Про протидію клептократії Росії та інших країн» (CROOK).

«Корупція - це загроза національній безпеці, якій ми маємо протидіяти», - заявив сенатор США Бен Кардін у своєму привітанні Комітету з приводу прийняття рішення. Кардін закликав Палату представників якомога швидше надіслати законопроект до Сенату.

У спільній статті з сенаторм Вікером, опублікованій минулого місяця, Кардін, зокрема, зазначав: «Не так давно, найбільших супротивників США об‘єднувала комуністична ідеологія. Сьогодні, найчастіше визначальною для них є політична корупція - авторитарні лідери використовують урядові важелі для самозбагачення та оборони від політичних опозиції».

Законопроект передбачає створення урядового «Фонду з антикорупційних дій», кошти з якого будуть спрямовуватись на допомогу іноземним урядам в розбудові антикорупційних інституцій та правил, розслідуванні корупційних дій та покаранні за корупцію, а також протидії спробам інших урядів, зокрема Росії та Китаю використовувати корупцію в якості інструменту зловмисного впливу за кордоном.

Фонд буде отримувати кошти від частини виплат за штрафами, передбаченими законом США «Про корупцію за кордоном» (FCPA). Це дозволить на 16 мільйонів доларів щорічно збільшити урядові ресурси для такої діяльності, порівняно з багаторічними програмами, які зараз діють в уряді США на допомогу іншим країнам в боротьбі з корупцією, говорить радник Гельсінської комісії Пол Массаро.

«Це справді істотне збільшення, - говорить Массаро в коментарі «Голосу Америки». - Йдеться про значно більші ресурси. Я справді сподіваюсь на прийняття цього закону, щоб була воля до використання штрафів за FCPA для боротьби з корупцією. Бо не варто лише карати корупцію, потрібно їй запобігати».

Такі кошти можна буде більш швидко використати на підтримку антикорупційних програм там, де є політична воля, говорить Массаро. Він вказує, що автори законопроекту думали про історичну можливість для подолання корупції, що склалась після революції Гідності в Україні. «Однозначно, це було з думкою про Україну, як одну з основних країн», - додає він.

Якби Сполучені Штати мали Фонд антикорупційних дій, ми могли б значно посилити роботу хоробрих реформаторів та вствновити тривалі зміни і, зрештою, зміцнити безпеку Сполучених Штатів
Сенатори США Вікер та Кардін

Сенатори Кардін та Вікер так писали зокрема про історичну можливість подолати корупцію в Україні, яка відкривалась після Революції Гідності: «Уявіть, якби Сполучені Штати могли більше надати ресурсів на подолання корупції Україні після Революції Гідності 2014 року, або після Оксамитової революції у Вірменії в 2018 році, або Малайзії після виборів 2018 року. Якби Сполучені Штати мали Фонд антикорупційних дій, ми могли б значно посилити роботу хоробрих реформаторів та вствновити тривалі зміни і, зрештою, зміцнити безпеку Сполучених Штатів».

«Ми сподіваємось, звичайно, що такі демократичні можливості, які ми бачили в Україні, відкриватимуться і деінде в світі. Ми матимемо багато можливостей просувати верховенство права за кордоном», - додає Массаро.

Дивіться також: Які санкції можуть стати "ядерним ударом" по Росії? - Експерти

Які санкції можуть стати "ядерним ударом" по Росії? - Експерти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Всі новини дня

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – президент США Джо Байден про посилення атак Росії на Київ. Відео

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

США, ЄС непокоїть закон Польщі щодо розслідування російського впливу

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік

США та ЄС висловили занепокоєння через прийнятий у Польщі новий закон, який передбачає створення установи, що розслідувала б російський вплив. Закон може створити умови для переслідування опозиції та втручання у вибори, заявили політики в Польщі, а також США та ЄС.

"Ми поділяємо занепокоєння багатьох оглядачів тим, що цей закон щодо створення комісії із розслідування російського впливу можуть використати, щоб блокувати опозиційних кандидатів без відповідного процесу", - заявив речник Держдепу США Метью Міллер.

В ЄС також висловили занепокоєння, що новий закон обмежить доступ громадян до державної служби, а також може бути використаний проти незалежних суддів в Польщі. Європейська комісія "за необхідності без вагань вживатиме заходів", заявив єврокомісар Дідьє Рейндерс.

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік. Серед повноважень Комісії буде і обмеження для таких осіб можливості працювати на державній службі.

В статті використано матеріали AFP, AP.

Питання ATACMS для України "все ще на розгляді" – Байден

Архівне фото: президент США Джо Байден

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – заявив він.

На питання, чи вже час для США надати Україні ракети ATACMS, Байден відповів, що "це все ще на розгляді".

Сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Ґрем відвідав Київ 26 травня. Спілкуючись із журналістами, він висловився за надання Україні ракет ATACMS і касетних боєприпасів.

Адміністрація президента США Джо Байдена не планує надавати далекобійні ракети ATACMS Україні, повідомило 10 травня видання Politico із посиланням на джерела.

Спостерігачі ОБСЄ кажуть, що вибори в Туреччині вільні, але не рівні

Фара Карімі, координаторка місії ОБСЄ на президентських виборах в Туреччині, яка нараховувала 232 спостерігачі з 31 країни.

Європейські спостерігачі на президентських виборах в Туреччині вказали на недоліки виборів, на яких президент Реджеп Таїп Ердоган здобув ще один п’ятирічний термін на посаді.

Об’єднана делегація кількох органів Організації з безпеки і співробітництва у Європі (ОБСЄ) не ставить під сумнів результати голосування, але вказує на проблеми - зокрема на нерівність умов для кандидатів, обмеження й упередженість засобів масової інформації тощо.

...Чинний президент і далі користувався несправедливою перевагою...
Фара Карімі

Багато світових лідерів зокрема президент США, прем’єр-міністр Великої Британії, президент Франції і канцлер Німеччини привітали Реджепа Ердогана з перемогою, заявивши про готовність співпрацювати з ним.

Результати виборів визнали також чільні представники Європейського Союзу, але, вітаючи Ердогана з переобранням, вони не згадали про те, що Туреччина має статус країни - кандидата на членство в ЄС.

Процес зближення Туреччини з Євросоюзом був заморожений 2018 року на тлі застережень, що Туреччина «віддаляється від цінностей і стандартів ЄС».

У звіті з попередніми висновками спостерігачів міститься схвальна оцінка того, що другий тур голосування 28 травня в Туреччині був справжнім змаганням двох політичних суперників і підкреслено, що активність виборців була дуже високою.

«Але, як і під час першого туру упереджене висвітлення в засобах масової інформації та брак рівних умов створили несправедливі переваги для чинного (президента)», - йдеться у звіті.

Спостерігачі також вказали на те, що названо «браком прозорості і спілкування» з боку виборчих установ, хоча й визнали, що «з технічної сторони» процеси голосування були організовані добре.

Серед інших проблем під час виборів представники ОБСЄ помітили використання «обома сторонами» дискримінаційної риторики, що розпалювала ворожість разом з, як сказано, «залякуванням представників певних опозиційних партій».

«В умовах обмежень свободи висловлювань ні приватні, ні суспільні ЗМІ не забезпечили редакційної незалежності та неупередженості у висвітленні кампанії, зменшивши виборцям здатність робити поінформований вибір», - кажуть спостерігачі.

Очільниця місії ОБСЄ Фара Карімі зауважила 29 травня, що одним з важливих завдань переможця на виборах в Туреччині буде подолання розколу в турецькому суспільстві.

Чільний представник делегації Ян Петерсен також сказав, що в ОБСЄ готові допомогти Туреччині виправляти недоліки.

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:13 0:00

Джо Байден і Кевін Маккарті досягнули домовленості щодо збільшення боргового ліміту США, аби уникнути дефолту. Тепер її фінальне погодження залежатиме від голосування в Конгресі.

Більше

XS
SM
MD
LG