Спеціальні потреби

Актуально

Агентство США з глобальних медіа переглядає візову підтримку іноземних журналістів

Близько 76 журналістів, які працюють в «Голосі Америки» у Вашингтоні зіткнулись з тим, що їх візи, строк дії багатьох з яких закінчується цього місяця, можуть бути не поновлені.

Речник Агентства США з глобальних медіа (USAGM) в четвер заявив, що організація окремо розглядає заявки на поновлення віз J-1. Організація має 76 підрядників і 14 співробітників, які перебувають у Сполучених Штатах за візами J-1. Це питання може стосуватись і журналістів інших організацій USAGM.

Наразі жодному з журналістів, за повідомленнями, не було відмовлено. Однак кінцевий строк для поновлення візи щонайменше одному журналістові закінчився, що означає, що вона мусить до кінця місяця полишити США. Інші журналісти «Голосу Америки» мають ще декілька тижнів до того, як вони можуть бути змушені повернутись до своїх країн, де деякі побоюються зіткнутись з переслідуваннями через їхню роботу на «Голос Америки».

Речник USAGM заявив, що перегляд візової підтримки спрямований на покращення управління візами, захист національної безпеки США та забезпечення вірного використання права на найм працівників.

J-1 - це категорія неімміграційних віз для осіб, які мають унікальні навички і схвалені для участі в програмах обміну працівників та студентів. Зазвичай такі візи видають на декілька років, після чого їх можна переглянути та подовжити. Однак візи J-1 тимчасово заборонені адміністрацією Трампа у відповідь на пандемію коронавірусу і через переконання адміністрації в тому, що такі працівники забирають робочі місця громадян Америки.

Організації журналістів, включаючи PEN America, Національний прес-клуб США в своїх заявах висловили занепокоєння тим, що відмова у поновленні віз може наразити цих журналістів на небезпеку.

Виконуючи своє завдання забезпечувати високоякісну журналістику 40 мовами, «Голосу Америки» часто складно знайти достатньо американських громадян з необхідними навичками в сфері журналістики та знанням мови, щоб випускати програми. В таких випадках організація традиційно залучає журналістів, найнятих в країнах, на які ведеться мовлення, або тих, хто щойно емігрував і ще не завершив процес набуття американського громадянства.

«Голос Америки» та інші урядові установи постійно перевіряють поновлення віз J-1. Запити про поновлення віз працедавець подає до Державного департаменту США. В минулому деяким журналістам «Голосу Америки» потрібно було виїхати, бо їхні візи не поновлювались. Невідомо, наскільки процедури USAGM цього року відрізняються від минулої практики.

«Для того, що покращити управління установою і захистити національну безпеку США, необхідно убезпечити право найму та управління трудовими ресурсами від зловживань. Тому USAGM проводить загальну оцінку всіх випадків підрядників, які працюють за особистим контрактом і перебувають в країні за візами J-1», - йдеться в заяві речника USAGM. На час публікації USAGM не відповів на запит «Голосу Америки» про те, чи співробітники, які мають візи J-1 також підпадають під перегляд цього року.

Керівник USAGM Майкл Пек був номінований президентом Дональдом Трампом, щоб очолити установу більш ніж два роки тому. Однак через значну опозицію до його призначення з боку Демократичної партії, його призначення затримувалось до червня. З часу його затвердження, керівники п‘яти мереж медіа USAGM звільнились, або їх було звільнено. Пек заявив в інтерв‘ю The Washington Post цього місяця, що він працює над виправленням минулих недоліків управління.

«Мій план і, гадаю, всі в Білому домі та деінде знають про це, полягає в тому, щоб ці установи виконували свою місію і [Голос Америки] виконував свій статут», - заявив він виданню.

Дивіться також: Наслідки карантину: чи переживуть пандемію культові крамниці Нью-Йорка. Відео

Наслідки карантину: чи переживуть пандемію культові крамниці Нью-Йорка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Всі новини дня

Лідери G7 зібралися на зустріч затьмарену російською війною проти України

Президент США Джо Байден з керівниками Баварії, південного регіону Німмеччини, де відбувається триденний саміт G7. 25 червня 2022 р.

Російська війна проти України та наслідки агресивних дій Москви для світу стали головними темами переговорів на саміті Групи 7 (G7) - зустрічі керівників найвпливовіших демократій, що відбувається у німецькій Баварії.

В той час як керівники Великої Британії, Італії, Канади, Німеччини, США, Франції та Японії зібралися у неділю 26 червня на триденну зустріч, з України надійшли повідомлення про нові вибухи російських ракет у Києві та в інших українських містах на тлі руйнівного наступу Росії на Донбасі.

Саміт повинен подати сигнал, що не лише НАТО і G7 зараз більш згуртовані ніж будь-коли, але й що демократії світу спільно стоять проти імперіалізму Путіна.
Олаф Шольц

Від західних лідерів очікують кроків у межах обіцяної довготермінової економічної і військової підтримки України та дієвіших санкцій проти Росії.

Викликом, особливо для Європи, є пошуки заміни для російської нафти й газу на тлі різкого зростання світових цін на енергію.

Український президент Володимир Зеленський визнав, що війна зараз вийшла на “морально та емоційно складний етап”, коли українці впевнені у перемозі, але також розуміють подальшу загрозу втрат.

Нові чисельні ракетні удари деякі коментатори називають розлюченою відповіддю Москви на початок застосування українцями ракетних установок і далекобійних гармат отриманих нещодавно від США та інших західних держав.

Сигналом для саміту Групи 7, а також для саміту НАТО через кілька днів у Мадриді, називають також заяву Росії про плани розмістити в Білорусі ракети здатні нести ядерні боєзаряди.

“Це підтвердження, що санкційних пакетів проти Росії недостатньо, збройної допомоги для України треба більше і що системи протиповітряної оборони – сучасні системи, які є в наших партнерів, – мають бути не на полігонах або на зберіганні, а в Україні, де вони зараз і потрібні. Потрібні більше, ніж у будь-якому іншому місці у світі”, - сказав у суботу Зеленський, зазначивши головні положення його планованих виступів перед учасниками самітів G7 і НАТО.

Західні лідери також намагатимуться узгодити нові зусилля для подолання міжнародної енергетичної кризи, браку харчів та глобальних кліматичних змін ускладнених російською війною.

Партнери Заходу

Німецький канцлер Олаф Шольц запросив на саміт також керівника Сенегалу, що головує зараз в Африканському Союзі, Аргентину - голову Спільноти країн Латинської Америки й Карибських держав, а також Індонезію, Південно-Африканську республіку та Індію, що прийматиме наступний саміт G20.

“Саміт повинен подати сигнал, що не лише НАТО і G7 зараз більш згуртовані ніж будь-коли, але й що демократії світу спільно стоять проти імперіалізму Путіна так само як і в боротьбі з голодом і злиднями”, - заявив Шольц напередодні, виступаючи в парламенті у Берліні.

Агентство Reuters зауважує, що багато країн південної півкулі стурбовані можливими міжнародними негативними наслідками західних санкцій проти Росії.

Reuters цитує офіційного представника Європейського Союзу про те, що країни Сімки будуть доводити партнерам, що різке зростання цін на харчі у світі - це результат дій Росії, оскільки санкції проти сільського господарства західні країни не запроваджували.

Також лідери вказуватимуть, що агресивні й руйнівні дії Москви є проблемою не тільки України, а вражають цілий світ.

У Сан-Дієго відкрили благодійну виставку - "Український голос". Відео

У Сан-Дієго відкрили благодійну виставку - "Український голос". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

У Сан-Дієго відкрили виставку-фандрайзінг "Український голос". На ній представили понад 140 робіт українських художників, кошти від продажу яких підуть на допомоги родинам, що постраждали віж війни.

Лідери "Групи семи" домовились про ембарго на російське золото -ЗМІ

Фото: золоті зливки  (Photo by Девід Грей / AFP)

Президент США Джо Байден а також інші лідери "Групи семи" домовились запровадити ембарго на російське золото, повідомляють Reuters, CNN, Bloomberg з посиланням на осіб наближених до переговорів.

G7 планує оголосити про заборону на імпорт російського золота на саміті, що починається в неділю в Німеччині. У США ембарго введе в дію рішення Міністерства фінансів США, яке установа планує видати у вівторок, пише Bloomberg.

Після того, як Лондонська асоціація зливків виключила Росію із своїх котирувань, значна частина країн перестала купувати російське золото. Однак, в травні до Швейцарії надійшло майже три тонни російського золота, що могло свідчити про послаблення неформальних обмежень, пише Bloomberg. Також, за повідомленнями російських ЗМІ, російска влада заявила цього тижня про плани створити резерви коштовних металів для швидкої мобілізації у час війни.

Майже 10% видобутку золота в світі припадає на Росію. США та союзники запровадили масштабні санкції проти Росії, через її вторгнення до України.

Експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь. Відео

Українці, як неодноразово зазначали у Пентагоні, дуже успішно використовують нову зброю, і особливо креативно - дрони. Після чотирьох місяців повномасштабної війни, експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь.

«Герої не вмирають». Прем’єра короткометражного фільму Сергія Лисенка

«Герої не вмирають». Прем’єра короткометражного фільму Сергія Лисенка
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:23 0:00

Сергію Марущаку було 29 років. Він не встиг створити сім’ю, але вже будував дім для майбутньої дружини та дітей. Старший солдат першої окремої танкової бригади загинув під Харковом - його машина підірвалася на міні.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG