Спеціальні потреби

Актуально

Агентство США з глобальних медіа переглядає візову підтримку іноземних журналістів

Близько 76 журналістів, які працюють в «Голосі Америки» у Вашингтоні зіткнулись з тим, що їх візи, строк дії багатьох з яких закінчується цього місяця, можуть бути не поновлені.

Речник Агентства США з глобальних медіа (USAGM) в четвер заявив, що організація окремо розглядає заявки на поновлення віз J-1. Організація має 76 підрядників і 14 співробітників, які перебувають у Сполучених Штатах за візами J-1. Це питання може стосуватись і журналістів інших організацій USAGM.

Наразі жодному з журналістів, за повідомленнями, не було відмовлено. Однак кінцевий строк для поновлення візи щонайменше одному журналістові закінчився, що означає, що вона мусить до кінця місяця полишити США. Інші журналісти «Голосу Америки» мають ще декілька тижнів до того, як вони можуть бути змушені повернутись до своїх країн, де деякі побоюються зіткнутись з переслідуваннями через їхню роботу на «Голос Америки».

Речник USAGM заявив, що перегляд візової підтримки спрямований на покращення управління візами, захист національної безпеки США та забезпечення вірного використання права на найм працівників.

J-1 - це категорія неімміграційних віз для осіб, які мають унікальні навички і схвалені для участі в програмах обміну працівників та студентів. Зазвичай такі візи видають на декілька років, після чого їх можна переглянути та подовжити. Однак візи J-1 тимчасово заборонені адміністрацією Трампа у відповідь на пандемію коронавірусу і через переконання адміністрації в тому, що такі працівники забирають робочі місця громадян Америки.

Організації журналістів, включаючи PEN America, Національний прес-клуб США в своїх заявах висловили занепокоєння тим, що відмова у поновленні віз може наразити цих журналістів на небезпеку.

Виконуючи своє завдання забезпечувати високоякісну журналістику 40 мовами, «Голосу Америки» часто складно знайти достатньо американських громадян з необхідними навичками в сфері журналістики та знанням мови, щоб випускати програми. В таких випадках організація традиційно залучає журналістів, найнятих в країнах, на які ведеться мовлення, або тих, хто щойно емігрував і ще не завершив процес набуття американського громадянства.

«Голос Америки» та інші урядові установи постійно перевіряють поновлення віз J-1. Запити про поновлення віз працедавець подає до Державного департаменту США. В минулому деяким журналістам «Голосу Америки» потрібно було виїхати, бо їхні візи не поновлювались. Невідомо, наскільки процедури USAGM цього року відрізняються від минулої практики.

«Для того, що покращити управління установою і захистити національну безпеку США, необхідно убезпечити право найму та управління трудовими ресурсами від зловживань. Тому USAGM проводить загальну оцінку всіх випадків підрядників, які працюють за особистим контрактом і перебувають в країні за візами J-1», - йдеться в заяві речника USAGM. На час публікації USAGM не відповів на запит «Голосу Америки» про те, чи співробітники, які мають візи J-1 також підпадають під перегляд цього року.

Керівник USAGM Майкл Пек був номінований президентом Дональдом Трампом, щоб очолити установу більш ніж два роки тому. Однак через значну опозицію до його призначення з боку Демократичної партії, його призначення затримувалось до червня. З часу його затвердження, керівники п‘яти мереж медіа USAGM звільнились, або їх було звільнено. Пек заявив в інтерв‘ю The Washington Post цього місяця, що він працює над виправленням минулих недоліків управління.

«Мій план і, гадаю, всі в Білому домі та деінде знають про це, полягає в тому, щоб ці установи виконували свою місію і [Голос Америки] виконував свій статут», - заявив він виданню.

Дивіться також: Наслідки карантину: чи переживуть пандемію культові крамниці Нью-Йорка. Відео

Наслідки карантину: чи переживуть пандемію культові крамниці Нью-Йорка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Всі новини дня

Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео

Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео

"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні 

Поліція Німеччини. Фото: AP/Michael Probst 

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.

У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.

За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.

Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.

Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.

Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.

Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".

У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".

Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.

Більше

XS
SM
MD
LG